R e k l a m a

Wybory. Mieszkańcy ul. Proszowskiej i okolic będą głosować obok Bazyliki

-

Podczas październikowych wyborów parlamentarnych mieszkańcy ul. Proszowskiej, Hutniczej, czy Partyzantów, głosować będą w innym miejscu niż poprzednio. Tym razem… w sąsiedztwie Bazyliki pw. Św. Mikołaja, czyli w ogóle poza swoim obwodem wyborczym.

To pokłosie skarg po majowym głosowaniu w eurowyborach – lokal wyborczy mieścił się wtedy wyjątkowo w budynku socjalnym przy ul. Na Buczków i jak się okazało, nie było to najszczęśliwsze miejsce. W niedzielę wyborczą zaczęły napływać sygnały, że niektórych głosujących spotkały nieprzyjemne przygody, z których dotarcie do leżącego na uboczu lokalu, to był najmniejszy problem.

Tamte „przygody” opisaliśmy na początku czerwca (zobacz TUTAJ), a urzędnicy już wtedy zapowiedzieli, że na jesienne wybory poszukają innej siedziby dla Obwodowej Komisji Nr 1.

Jak ustalił Bochnianin.pl, już wiadomo, że mieścić się będzie ona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni (ul. Biała 2).

– W granicach obwodu nr 1 Gmina Miasta Bochnia nie dysponuje żadnym innym lokalem, mogącym służyć za siedzibę OKW, nie ma również możliwości wynajmu od innych jednostek takiego lokalu, dlatego też po licznych analizach koniecznym stało się przeniesienie siedziby OKW 1 poza granicę obwodu wyborczego nr 1 – wyjaśnia magistrat.

Urzędnicy przekonują, że to dobre rozwiązanie: – To lokal w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki św. Mikołaja, z ułatwionym kontaktem komunikacją miejską.

Zaproponowana nowa siedziba OKW Nr 1 znajduje się w odległości ok 1,3 km od granicy obwodu nr 1.

Obwód wyborczy nr 1 obejmuje ulice: Antoniego Chwałkowskiego, Gazowa, Graniczna, Hutnicza, Jana Ptaśnika, Krótka, ks. Stanisława Staszica, Łany, Na Buczków, Na Kąty, Partyzantów, Proszowska, Romana Grodeckiego, Składowa, Stefana Żeromskiego, Tadeusza Rejtana, Targowa, Wodociągowa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc