Parkingi. Rozbiórka domu przy ul. Sądeckiej jednak nie w tym roku? Oferty za wysokie

-

Na razie stary dom przy ul. Sądeckiej w Bochni nie zostanie rozebrany. Magistrat ma na to zadanie 42 tys. zł, a to okazuje się za mało – najtańsza oferta jaka wpłynęła w rozeznaniu rynkowym opiewa na 110 tys. zł.

Jak już informowaliśmy magistrat chciał jeszcze w tym roku dokonać rozbiórki starego domu przy ul. Sądeckiej w Bochni. Niezamieszkany obiekt stoi na działce, którą urzędnicy od kilku lat planują zamienić w obszerny parking mieszczący kilkadziesiąt samochodów.

42 tys. zł to za mało

Magistrat miał na to zadanie w tegorocznym budżecie 50 tys. zł. 8 tys. zł wydano na dokumentację do rozbiórki, więc na samą rozbiórkę zostało 42 tys. zł. To za mało.

Niestety za 20 tys. zł (tyle powinno to kosztować według przewodniczącego rady Bogdana Kosturkiewicza – przyp. red.) tej rozbiórki nie da się zrobić. Zrobiliśmy rozpoznanie rynku. Najniższa cena to 110 tys. zł. Chociaż zgłaszał się wcześniej przedstawiciel BZUK-u, że zrobi to za 20 tys. zł. Niestety BZUK nie złożył oferty. Jeżeli jest firma, która zrealizuje to taniej to my powtórzymy zapytanie o cenę. Proszę, żeby taka firma się zgłosiła. Wtedy to zrealizujemy – powiedział podczas ostatniej sesji rady miasta Gustaw Korta, zastępca burmistrza Bochni.

Kumulacja środków?

Podczas sesji pojawiły się opinie, aby jak najszybciej wyburzyć dom przy ul. Sądeckiej. Radni Jan Balicki i Marek Bryg argumentowali, że dzięki temu można zyskać kilka miejsc parkingowych (nawet jeśli tylko „na dziko”), których ubywa przy pracach rewitalizacyjnych w centrum miasta. Radny Bryg zasugerował, że skoro za mało jest też pieniędzy na zadaniu „rozbiórka przedszkola nr 2”, to może warto środki przesunąć, skumulować, i wyburzyć obiekt przy ul. Sądeckiej. – Wydaje mi się, że to byłoby z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – wskazywał.

W środę w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o unieważnieniu postępowania. – Złożone oferty znacznie przewyższają środki zabezpieczone w budżecie – poinformowali urzędnicy.

Burmistrz przeciwko rozbiórce w tym roku

W tym roku rozbiórki raczej nie będzie. Przeciwny temu jest burmistrz Stefan Kolawiński, który w czwartek na sesji powiedział:

Jestem przeciwny wyburzaniu w tej chwili tych obiektów (budynku przy ul. Sądeckiej i przedszkola na os. Niepodległości – przyp. red.). Pochłonie nam to koszty, które są dedykowane i do zrealizowania w tym roku. (…) Ani w jednym, ani w drugim wypadku, gdybyśmy się zdecydowali na wyburzenie, i tak nic nie zrobilibyśmy w tym roku, bo nie będzie środków na to, żeby cokolwiek z tym zrobić.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X