Premier Morawiecki w Bochni: „Tutaj działa się historia Polski” – WIDEO

-

W środę premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Bochnię. Ze swoimi sympatykami spotkał się wieczorem w auli Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Wydarzenie miało charakter bocheńskiej konwencji wyborczej kandydatów PiS do parlamentu.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem.

W roli prowadzącego spotkanie wystąpił Włodzimierz Bernacki, kandydat PiS do Senatu w okręgu nr 34 i szef okręgowych struktur partii. Przed premierem Morawieckim głos zabrała jeszcze Anna Pieczarka, liderka listy PiS do Sejmu w okręgu nr 15.

„Każdy głos jest na wagę złota”

Tutaj w Bochni działa się historia Polski. Tutaj powstał pierwszy, można powiedzieć, przemysłowy zakład, jeszcze w połowie XIII wieku. Przecież ówczesna kopalnia wraz z przetwórnią były na owe czasy pierwszymi zakładami przemysłowymi – powiedział w Bochni premier Mateusz Morawiecki.

Bardzo gorąco proszę was wszystkich o to, żeby w tych ostatnich dwóch dniach zaangażować się w rozmowy z przyjaciółmi, ze znajomymi, z osobami, które się wahają, uruchomcie wszystkie swoje możliwości, media społecznościowe, whatsappy, messengery, smsy, maile, internet, bo każdy głos się liczy. Każdy głos jest na wagę złota – zaapelował Mateusz Morawiecki.

Prezentacja kandydatów

Po przemówieniu premiera zaprezentowano prawie wszystkich kandydatów PiS do Sejmu w okręgu nr 15 oraz kilku kandydatów do Senatu.

Przed zakończeniem spotkania uczestnicy mieli możliwość zadania premierowi kilku pytań. Dotyczyły m.in. czystego powietrza, regulacji rzek, reformy wymiaru sprawiedliwości.

Organizacyjny niewypał?

Kilkadziesiąt osób, w tym lokalnych dziennikarzy, nie wpuszczono do budynku. Organizatorzy tłumaczyli to względami bezpieczeństwa (określona pojemność sali). Więcej na ten temat w osobnym artykule TUTAJ.

Przypomnijmy, że prawie rok temu (dokładnie 14 października 2018 r.) premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bochnię, aby przed wyborami samorządowymi udzielić poparcia Krzysztofowi Kokoszce, kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni oraz innym kandydatom z listy PiS. Wtedy spotkanie zorganizowano na Rynku.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X