R e k l a m a

Premier Morawiecki w Bochni: „Tutaj działa się historia Polski” – WIDEO

-

W środę premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Bochnię. Ze swoimi sympatykami spotkał się wieczorem w auli Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Wydarzenie miało charakter bocheńskiej konwencji wyborczej kandydatów PiS do parlamentu.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem.

W roli prowadzącego spotkanie wystąpił Włodzimierz Bernacki, kandydat PiS do Senatu w okręgu nr 34 i szef okręgowych struktur partii. Przed premierem Morawieckim głos zabrała jeszcze Anna Pieczarka, liderka listy PiS do Sejmu w okręgu nr 15.

„Każdy głos jest na wagę złota”

Tutaj w Bochni działa się historia Polski. Tutaj powstał pierwszy, można powiedzieć, przemysłowy zakład, jeszcze w połowie XIII wieku. Przecież ówczesna kopalnia wraz z przetwórnią były na owe czasy pierwszymi zakładami przemysłowymi – powiedział w Bochni premier Mateusz Morawiecki.

Bardzo gorąco proszę was wszystkich o to, żeby w tych ostatnich dwóch dniach zaangażować się w rozmowy z przyjaciółmi, ze znajomymi, z osobami, które się wahają, uruchomcie wszystkie swoje możliwości, media społecznościowe, whatsappy, messengery, smsy, maile, internet, bo każdy głos się liczy. Każdy głos jest na wagę złota – zaapelował Mateusz Morawiecki.

Prezentacja kandydatów

Po przemówieniu premiera zaprezentowano prawie wszystkich kandydatów PiS do Sejmu w okręgu nr 15 oraz kilku kandydatów do Senatu.

Przed zakończeniem spotkania uczestnicy mieli możliwość zadania premierowi kilku pytań. Dotyczyły m.in. czystego powietrza, regulacji rzek, reformy wymiaru sprawiedliwości.

Organizacyjny niewypał?

Kilkadziesiąt osób, w tym lokalnych dziennikarzy, nie wpuszczono do budynku. Organizatorzy tłumaczyli to względami bezpieczeństwa (określona pojemność sali). Więcej na ten temat w osobnym artykule TUTAJ.

Przypomnijmy, że prawie rok temu (dokładnie 14 października 2018 r.) premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bochnię, aby przed wyborami samorządowymi udzielić poparcia Krzysztofowi Kokoszce, kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni oraz innym kandydatom z listy PiS. Wtedy spotkanie zorganizowano na Rynku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia