R e k l a m a

Premier Mateusz Morawiecki w gminie Łapanów. Ogłosił „bitwy o remizy strażackie” – ZDJĘCIA

-

Premier Mateusz Morawiecki odbywa dziś objazd po Małopolsce. Przed południem zawitał m.in. do wsi Wolice w gminie Łapanów, w powiecie bocheńskim, gdzie odwiedził miejscową jednostkę OSP.

OSP Wolica w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. W 2023 r. otrzymali środki z budżetu państwa na budowę nowego garażu.

Premierowi towarzyszyli wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecni byli także posłowie: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski. Był też radny wojewódzki Piotr Dziurdzia.

– Chcę serdecznie podziękować druhom i druhnom z OSP z całej Polski za waszą odwagę, czujność, gotowość do niesienia pomocy i za to, że zawsze jesteście tam, gdzie jesteście potrzebni w waszych lokalnych społecznościach. Od 6 rano odwiedzamy kolejne miejscowości na naszej trasie, poprzez którą chcemy pokazać, ile udało się zrobić – mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu ogłosił także program profrekwencyjny, w którym do „wygrania” będzie 1 mln zł na remizę strażacką.

– Naszym nowym programem na najnowsze tygodnie jest bitwa o remizy strażackie. Czyli dodatkowe środki na remizy strażackie dla tej gminy, która wygra w swoich działaniach profrekwencyjnych, bo zależy nam na tym, żeby frekwencja w całej Polsce była wyrównana. Zachęcam wszystkich w całej Polsce, żeby brali udział w tym wyścigu o 1 mln zł na remizę strażacką, a tam, gdzie jej nie ma, możliwe jest wykorzystanie tych środków na inne miejsca użyteczności publicznej – powiedział szef rządu.

O przyjeździe premiera na Bocheńszczyznę nie informowano wcześniej mediów, dlatego powyższa relacja powstała na podstawie materiałów udostępnionych przez Kancelarię Premiera oraz służby wojewody.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia