R e k l a m a

Poseł z Bochni. Kim jest Stanisław Bukowiec? Co obiecywał w kampanii?

-

„Od ponad 20 lat Bochnia nie ma swojego posła” – powtarzali jak mantrę kandydaci startujący w obecnych wyborach parlamentarnych. Udało się to zmienić! Już wiadomo, że do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości wejdzie bochnianin Stanisław Bukowiec.

 • 47 lat
 • żonaty, dwoje dzieci
 • absolwent Filologii Polskiej UJ
 • w latach 1998-2002 – członek Zarządu Miasta Bochni
 • 2002-2005 – zastępca burmistrza Bochni
 • 2011-2014 – zastępca wójta gminy Bochnia
 • 2014-2018 – Radny Powiatu Bocheńskiego
 • od 2018 radny wojewódzki, wiceprzewodniczący komisji budżetu
 • były przewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Parku Technologicznego (dzięki KPT w Bochni zainwestował m.in. japoński koncern Mabuchi Motor)

W liście do wyborców Stanisław Bukowiec napisał m.in.:

„Jeśli zechcą mnie Państwo obdarzyć swym zaufaniem, deklaruję sumiennie i należycie dbać o sprawy mieszkańców ziemi bocheńskiej, brzeskiej, dąbrowskiej, proszowickiej, tarnowskiej oraz wielickiej. Nie zamierzam być „posłem frontowym”, ale parlamentarzystą dążącym do zrealizowania mojego programu nazwanego „Ósemką Bukowca”. Chcę współpracować ze wszystkimi, dla których dobro Polski i dobro naszego regionu jest najwyższą wartością.”

Czym jest „Ósemka Bukowca”?

Pod takim sprytnym hasłem, nawiązującym do miejsca na liście wyborczej, Stanisław Bukowiec przedstawił swój program wyborczy dla Polski i regionu.

DLA POLSKI

 1. Uproszczenie systemu podatkowego i preferencje dla tworzących miejsca pracy.
 2. Dopłaty rządowe do zmiany ogrzewania węglowego na inne, bezpieczne dla środowiska.
 3. Zwiększenie nakładów budżetowych na polską służbę zdrowia.

DLA REGIONU

 1. Wprowadzenie do krajowego programu rządowego „100 obwodnic”: łącznika autostradowego w Bochni, bypassa drogi wojewódzkiej 965, bezpośredniego zjazdu na drogę krajową z os. św. Jana w Bochni oraz trzeciego zjazdu z autostrady w Tarnowie.
 2. Zapewnienie środków na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego i hospicjum na ul. Karolina w Bochni.
 3. Czynne pilotowanie, aby doszło do realizacji rządowego programu przeciwpowodziowego Dorzecza Górnej Wisły dla powiatów: dąbrowskiego, wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego, proszowickiego (wały przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne) – by nie powtórzyła się tragedia z 2010 roku.
 4. Pomoc w utworzeniu i działaniu Stref Gospodarczych w Tarnowie, Brzesku, Proszowicach i Dąbrowie Tarnowskiej.
 5. Zapewnienie finansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki nowego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Chodenicach nad Rabą (wykorzystanie podziemnych źródeł geotermalnych), modernizacja stadionów i boisk w regionie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc