Wyjątkowy Memoriał im. Jerzego Widło w piłce ręcznej oldbojów – ZDJĘCIA

-

W minioną sobotę 26 października w Bochni odbyła się IV edycja turnieju upamiętniającego zmarłego przed kilkoma laty Jerzego Widło.

Tegoroczne przedsięwzięcie było wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze odbyło się w hali ZS nr 1 w Bochni – „Mechaniku”, czyli szkole, w której przez wiele lat Jerzy Widło był nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży. Obiekt został wybudowany w roku 2018. Warto nadmienić, że Jan Balicki, obecny dyrektor „Mechanika” – były wychowanek śp. Jerzego, a później kolega z pracy – podzielił się informacją, iż o wybudowanie hali dla szkoły już 1982 r. zabiegał Pan Jerzy.

Po drugie w IV edycji turnieju po raz pierwszy wzięły udział drużyny żeńskie (aż cztery), w tym złożony z dawnych wychowanek Jerzego Widło Ladies Bochnia (duże brawa za mobilizację – aby zagrać w memoriale zawodniczki wróciły do treningów po nawet 20 latach przerwy).

Po uroczystym otwarciu zawodów rodzina śp Jerzego Widło w towarzystwie jego wychowanków – Jarosława Serwinowskiego i Piotra Słowiaka – udała się na cmentarz, aby oddać hołd patronowi imprezy.

Rywalizacja sportowa odbywał się na bardzo wysokim poziomie, z wielkim sercem i zapałem do gry. Drużyny żeńskie rywalizowały w systemie każdy z każdym. Świetnie zaprezentował się zespół COOLLECTED TEAM – Zespół złożony z byłych zawodniczek z klubów ligowych, Mistrzynie Polski Masters 2019, które nie dały szans innym zespołom zajmując pierwsze miejsce.

Tabela kobiety.

I miejsce Coollected Team
II miejsce Tarnów Master Team
III miejsce Ladies Bochnia
IV miejsce TSR Orawa

Drużyny męskie rozegrały swoje mecze w dwóch grupach.

Grupa I                                                   Grupa II

RPA Bochnia                                          Wialan Tarnów
Oldbojs Bochnia                                     Hutnik Kraków
TSR Orawa                                             Czuwaj Przemyśl

Zwycięscy poszczególnych grup walczyli o I  miejsce, miejsca drugie o III, miejsca ostatnie w grupach o V miejsce.

Faworyci grup nie zawiedli. Drużyna RPA Bochnia w finale spotkała się z odwiecznym rywalem z Tarnowa, który w turnieju wygrał rok temu. Po bardzo zaciętej walce tym razem różnicą jednej bramki (8-7) wygrali bochnianie.

Skład drużyny z RPA Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Andrzej Weihonig, Michał Stańdo, Maciej Panek, Sławomir Ćwik, Maciej Jacak, Tomasz Jacak, Łukasz Gicala, Jarosław Serwinowski, Piotr Słowiak, Piotr Mikulec, Krzysztof Piotrowicz, Paweł Prysak, Andrzej Broszkiewicz, Marcin Kaźmierski.

Tabela mężczyzn:

I miejsce – RPA Bochnia
II miejsce -WialanTarnów
III miejsce – Hutnik Kraków
IV miejsce – TSR Orawa.

Najlepszy zawodnik – Maciej Jacak -RPA Bochnia
Najlepszy strzelec – Marcin Niedojadło.
Najlepszy bramkarz – Paweł Stępień

Duże podziękowania dla firm i osób przy organizacji IV Memoriału w piłce ręcznej              im.Jerzego Widło.

Panu Janowi Balickiemu dyrektorowi ZS NR I za udostępnienie hali sportowej.

Sponsorom imprezy: ATB,MotoKonkret,Mascort,Wox,Drewpłyt,Okna Plastbud,Nieruchomości Dorta    Kuklińska,Wenge,TTM,KuchnieAGDSerwis Serwinowski,Trawel Perfect,Akcesoria Baristy.

Bochnianin pl.i wielu osobą prywatnym.

Wielkie słowa uznania Panu Michałowi Stańdo i Maciejowi Pankowi za zaangażowanie w przygotowaniu imprezy i sprawy organizacyjne podczas zawodów.

Wszystkim zawodnikom byłym wychowankom ,współpracownikom  Jerzego Widło którzy licznie przybyli uczcić pamięci podczas zawodów.

Grzegorzowi Wojs za nadzór nad wynikami rywalizacji sportowej.

Kibicą za liczny udział i gorący doping,wolontariuszą fundacji Auxilium za pracę podczas zbiórki.

Widzimy się za rok na V jubileuszowym Memoriale.

Przygotował Jarosław Serwinowski

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023