R e k l a m a

Premier apeluje do samorządów: Poszukajcie oszczędności

-

– Będziemy się starali utrzymać zrównoważony budżet poprzez dodatkowe programy oszczędnościowe – mówił w zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki goszcząc w studiu Polsat News dzień po wygłoszeniu swojego expose. I zaapelował do samorządów, by oszczędności poszukały także u siebie.

– Mniej biurokracji, mniej obciążeń, cięcie wydatków tam, gdzie można to zrobić bez szkody dla działania instytucji państwa – mówił premier w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim i przypomniał, że elementem finansów publicznych jest też sektor samorządowy.

Apeluję do samorządowców, żeby popatrzyli na przerosty zatrudnienia u siebie w urzędach, żeby popatrzyli na oszczędności, które wiążą się z cyfryzacją, z automatyzacją, będziemy dokonywać takiego przeglądu w skali całego państwa, by utrzymać budżet na poziomie zrównoważonym – podkreślał szef rządu.

W samorządach trwają obecnie prace nad układaniem budżetów na rok 2020. Plany finansowe będą uchwalane w grudniu. O projekcie budżetu przedstawionym przez burmistrza Bochni pisaliśmy TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia