R e k l a m a

Tłumy na spotkaniu z bochnianami, którzy objechali Afrykę – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W sali Kina Regis, gdzie odbywało się w czwartek spotkanie z podróżnikami, zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych. Dominika i Marcin Kozłowscy przez dwie godziny opowiadali o pierwszej części swojej podróży – wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentu – prezentując zdjęcia wykonane podczas wyprawy.

Przypomnijmy, że bochnianie przemierzali Afrykę własnoręcznie przystosowanym do tego celu domem na kółkach, Nissanem Patrolem. W ciągu 12 miesięcy przemierzyli nim 60 tysięcy kilometrów przez 40 krajów.

W listopadzie ubiegłego roku Dominika i Marcin wyruszyli z Bochni do Grecji, by nadać samochód statkiem do Egiptu i tam oficjalnie zacząć eksplorację Afryki. Przemierzyli kontynent z północy na południe, docierając po sześciu miesiącach do Przylądka Igielnego w Republice Południowej Afryki. Stamtąd zachodnim wybrzeżem dotarli przez Kongo i Nigerię aż do Maroka, by przez cieśninę Gibraltarską wrócić szczęśliwie do domu.

Z podróży przywieźli mnóstwo materiału zdjęciowego, ale także fascynujące spostrzeżenia, anegdoty i opowieści. Tego wszystkiego jest tak dużo, że relację z wyprawy podzielono na dwie części – druga, dotycząca eksploracji zachodniego wybrzeża, zaplanowana jest na 9 stycznia.

Warto zajrzeć na bloga prowadzonego przez podróżników, na którym znajdziecie sporo materiałów z tej niezwykłej podróży: http://grupawschodu.pl/podroze/2018_transafrica/

Fotograficzne podsumowanie I części wyprawy – Egipt, Sudan, Etiopia, Kenia, Uganda, Rwanda, Tanzania, Malawi, Zambia, Botswana, eSwazini, RPA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia