R e k l a m a

Spotkanie z autorami książki „Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę” – ZDJĘCIA

-

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyło się spotkanie z podróżnikami Dominiką i Marcinem Kozłowskimi połączone z promocją ich książki „Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”.

Dominika i Marcin Kozłowscy, pochodzą z Bochni, znani są jako Grupa Wschodu, wspólnie podróżują od ponad 10 lat. Poszukują miejsc rzadko uczęszczanych, biwakują pośród natury. Przemieszczają się Nissanem Patrolem, czyli „domem na kółkach”, samochodem specjalnie dostosowanym do podróży.

Podróżowali już po Azji, eksplorując m.in. Zakaukazie, Azję Centralną, Syberię czy Mongolię. Zmierzyli się z kontynentem afrykańskim, w 12 miesięcy przemierzyli 60 tysięcy kilometrów i 46 krajów. I tę roczną podróż postanowili opisać w swojej książce. Wyruszyli z Bochni do Grecji, by nadać samochód statkiem do Egiptu i tam oficjalnie zacząć eksplorację Afryki. Przemierzyli kontynent z północy na południe, docierając po sześciu miesiącach do Przylądka Igielnego w Republice Południowej Afryki. Stamtąd zachodnim wybrzeżem dotarli przez Kongo i Nigerię aż do Maroka, by przez cieśninę Gibraltarską wrócić do Bochni.

Podczas podróży zgromadzili obszerny i unikatowy materiał, który wykorzystali w promowanej publikacji. Spora część książki powstała w trasie. Autorzy chcieli przekazać uczucia, które im wtedy towarzyszyły, bowiem podróż dostarczała skrajnie różnych emocji – od euforii po strach. Pisali obydwoje, stąd różnorodna narracja, bowiem każdego fascynowało co innego, inaczej interpretowali rzeczywistość.

Dzięki tej książce poznajemy kulturę, historię, politykę, geografię, powody zanikającej etniczności i komercjalizacji kultury, a także samych autorów. Dowiadujemy się także o technicznej stronie podróży: z jakimi wyzwaniami trzeba się liczyć podejmując takie przedsięwzięcie. Ta książka to lektura zarówno dla miłośników dalekich wypraw, żądnych niezwykłych przygód, jak i dla osób zainteresowanych Afryką, jej dziejami i rozwojem.

Podczas spotkania, które poprowadziła Dorota Rzepka, była możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie i zdobycia autografów autorów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia