R e k l a m a

„60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”. Książka Dominiki i Marcina już w przedsprzedaży

-

W ofercie niektórych internetowych księgarń pojawiła się już w przedsprzedaży książka „Pod Wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”, w której bochnianie Dominika i Marcin Kozłowscy opisują swoją niezwykłą, trwającą rok, podróż po tym kontynencie (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ). Premierę książki zaplanowano na 28 października.

„Usiądź, zrelaksuj się, wyostrz zmysły. Poczuj w zębach piach Sahary. Przemoknij w lasach równikowych Konga. Weź udział w ceremonii voodoo. Zasmakuj płodów czerwonej ziemi. I dowiedz się o Afryce rzeczy, o których nie przeczytasz w przewodnikach” – czytamy na okładce książki wydanej przez Wydawnictwo Vectra.

Sami autorzy nie kryją ekscytacji ukazaniem się ich pozycji na rynku wydawniczym: – Szykujemy się na spotkania z Wami w Krakowie, Rzeszowie i Bochni. Szczegóły wkrótce. A jeśli chcielibyście zaopatrzyć się w naszą książkę rozglądnijcie się w internecie… Sieci dystrybutorów zaopatrzone w papierowe egzemplarze, które już wkrótce trafią do sprzedaży w księgarniach… Cudowne uczucie. Ale jesteśmy szczęśliwi!

Od wydawcy:

„12 miesięcy, 60 tysięcy kilometrów, 46 krajów, jeden samochód i para w podróży po Afryce…

To książka nie tylko dla miłośników dalekich wypraw i niezwykłych przygód, lecz także dla osób zainteresowanych Afryką oraz mechanizmami społecznego, gospodarczego i politycznego wpływu na rzeczywistość. Autorzy piszą m.in. o zanikającej etniczności i komercjalizacji kultury, o długofalowych skutkach niewinnego rozdawania dzieciom cukierków i o tym, jak pomagać odpowiedzialnie. Zastanawiają się, dlaczego Afrykanie są dumni z europejskich odkrywców. Dlaczego PKB RPA pikuje w dół? Czy złoża naturalne Konga to bogactwo czy przekleństwo? Czy niewolnictwo naprawdę się skończyło? I wreszcie, dlaczego światu nie zależy na rozwoju Afryki, na pokoju i stabilizacji na tym kontynencie?

Poza wszystkim to opowieść o zerwaniu z codziennością i wygodami, o pragnieniu wolności i poznawaniu barwnego świata, także o ogromnym wyzwaniu logistycznym, które zaowocowało niniejszą publikacją.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc