R e k l a m a

Bochnia. Spotkanie z Dominiką i Marcinem Kozłowskimi – autorami książki „Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z podróżnikami Dominiką i Marcinem Kozłowskimi i promocję ich książki „Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”, 8 listopada 2022 r., godz. 17.30, sala klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. 

Dominika i Marcin Kozłowscy, pochodzą z Bochni, znani są jako Grupa Wschodu, wspólnie podróżują od ponad 10 lat. Poszukują miejsc rzadko uczęszczanych, biwakują pośród natury. Przemieszczają się Nissanem Patrolem czyli „domem na kółkach”, samochodem specjalnie dostosowanym do podróży. 

Podróżowali już po Azji, eksplorując m.in. Zakaukazie, Azję Centralną, Syberię czy Mongolię. Zmierzyli się z kontynentem afrykańskim, w 12 miesięcy przemierzyli 60 tysięcy kilometrów i 46 krajów. I tę roczną podróż postanowili opisać w swojej książce. Wyruszyli z Bochni do Grecji, by nadać samochód statkiem do Egiptu i tam oficjalnie zacząć eksplorację Afryki. Przemierzyli kontynent z północy na południe, docierając po sześciu miesiącach do Przylądka Igielnego w Republice Południowej Afryki. Stamtąd zachodnim wybrzeżem dotarli przez Kongo i Nigerię aż do Maroka, by przez cieśninę Gibraltarską wrócić do Bochni.

Podczas podróży zgromadzili obszerny i unikatowy materiał, który wykorzystali w promowanej publikacji. Spora część książki powstała w trasie. Autorzy chcieli nam przekazać uczucia, które im wtedy towarzyszyły, bowiem podróż dostarczała skrajnie różnych emocji – od euforii po strach. Pisali obydwoje, stąd różnorodna narracja, bowiem każdego fascynowało co innego, inaczej interpretowali rzeczywistość. 

Dzięki tej książce poznajemy kulturę, historię, politykę, geografię, powody zanikającej etniczności i komercjalizacji kultury, a także samych autorów.
Dowiemy się także o technicznej stronie podróży: z jakimi wyzwaniami trzeba się liczyć podejmując takie przedsięwzięcie. Ta książka to lektura zarówno dla miłośników dalekich wypraw, rządnych niezwykłych przygód, jak i dla osób zainteresowanych Afryką, jej dziejami i rozwojem. 

Spotkanie poprowadzi Dorota Rzepka. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie i zdobycia autografów autorów. Wstęp wolny.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc