R e k l a m a

Kto zostanie komisarzem i będzie rządził Niepołomicami?

-

Najpóźniej przed świętami w Niepołomicach pojawi się osoba pełniąca obowiązki burmistrza. Na razie jeszcze nie wiadomo, kogo wskaże wojewoda – poinformowało Radio Kraków.

Przypomnijmy, że w związku z postawieniem burmistrzowi Niepołomic i jego zastępcy prokuratorskich zarzutów, obu samorządowców zawieszono także czynnościach służbowych. Więcej na ten temat TUTAJ.

Jak podaje Radio Kraków, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim podjęto już formalną procedurę, która ma zapewnić gminie ciągłość władzy.

Stacja cytuje Mirosława Chrapustę, szefa działu prawnego urzędu wojewódzkiego: – Na pewno, biorąc pod uwagę interes gminy, te działania powinny być stosunkowo szybkie i skuteczne. Będziemy się starali, żeby tak się stało. Przewidujemy, że fizyczne przejęcie tych obowiązków przez taką osobę powinno nastąpić w terminie do tygodnia, góra do 10 dni.

Tymczasem pod nieobecność burmistrza i jego zastępcy, pracą niepołomickiego magistratu kieruje sekretarz. Będzie tak do czasu wyznaczenia komisarza rządowego – powoła go premier na wniosek wojewody. Komisarz rządowy przejmie wykonywanie zadań i kompetencji organów gminy z dniem powołania.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc