R e k l a m a

Gdzie wyrzucić baterie? W Brzesku powstał punkt zbiórki drobnych elektroodpadów

-

Brzeski magistrat zachęca mieszkańców do korzystania ze specjalnego Punktu Elektroodpadów – urządzenia przeznaczonego do zbiórki drobnych elektroodpadów. Można tu wyrzucić zużyte baterie, żarówki, płyty cd, telefony komórkowe, tonery, czy ładowarki.

Urzędnicy zwracają uwagę, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to niebezpieczne odpady, których niewłaściwe zagospodarowanie może przyczynić się do zanieczyszczenia środowiska.

– Dlatego zwracamy się do mieszkańców o właściwe postępowanie z tymi odpadami, wrzucanie ich do urządzenia lub dostarczania do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, który znajduje się na ul. Przemysłowej 11 w Brzesku. Ponadto zużyte baterie zbierane są we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie gminy Brzesko.

Magistrat apeluje również o nieprzekazywanie elektroodpadów, jak również odpadów wielkogabarytowych tzw. „złomiarzom”. – Odpady te są przez nich nielegalnie demontowane, a wyrzucane pozostałości tworzą „dzikie wysypiska” w lasach, przydrożnych rowach, terenach ustronnych itp.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia