Koszykówka U-22. Porażka MOSiR w pierwszym meczu półfinałów – ZDJĘCIA

-

Bocheńska drużyna od porażki rozpoczęła rozgrywany u siebie turniej półfinałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 22. Bochnianki uległy ekipie AZS Uniwersytet Warszawski różnicą 13 punktów. W sobotę i niedzielę kolejne mecze.

Przez dwie i pół kwarty bocheńscy kibice mieli powody do zadowolenia – trwało ciekawe, w miarę wyrównane spotkanie, a bochnianki choć musiały gonić wynik cały czas z niewielką stratą, nie odpuszczały – ba! w trzeciej kwarcie wyszły nawet na 7-punktowe prowadzenie.

Niestety, chwilę potem nastąpiła katastrofa. To aż nieprawdopodobne ale od stanu 40:47 warszawianki w ciągu 4,5 minuty które zostały do końca tej kwarty, zdołały doprowadzić do wyniku 56:49. W ostatniej części meczu utrzymywały bezpieczny dystans i jeszcze powiększyły przewagę, ostatecznie wygrywając 70:57.

W zespole MOSiR Bochnia zawiodła w tym meczu skuteczność rzutów z gry – wyniosła ona tylko 28% (AZS miał 45%), bochnianki trafiły 18 z 63 rzutów w tym tylko 3/23 „trójki”. Bez tego nie dało się pokonać rosłego i grającego konsekwentnie składu ze stolicy.

AZS Uniwersytet Warszawski – MOSiR Bochnia 70:57

W kwartach: 17:16, 15:17, 24:16, 14:8

Warszawa: Datsko 25, Świeżak 17, Bucyk 7, Cimoch 7, Płatek 5, Preihs 3, Ciecierska 2, Ziobro 2, Szostakiewicz 2, Kowalczyk 0, Walkowska 0, Wiśniewska 0.

Bochnia: Fortuna 14, Malinowska 12, Mazur 9, Klimas 7, Natkaniec 7, Zając 6, Buczek 2, Rak 0.