Bochnia – Ptasie Miasto. Już 85 budek, będą kolejne. Wesprzyj projekt!

-

Inicjatorzy i realizatorzy projektu „Bochnia – Ptasie Miasto” dzięki środkom z budżetu obywatelskiego zamontowali już na terenie Bochni 85 budek dla ptaków i ssaków, wkrótce będą instalować kolejne. Dodatkowo uruchomili na portalu Pomagam.pl zbiórkę pieniędzy, dzięki której chcą zdobyć środki na kolejne zaplanowane działania. Potrzebna suma nie jest duża – warto pomóc!

Ptasie Miasto

Pomysłodawcy „Ptasiego Miasta” to Ireneusz Cichy i Patryk Salamon. Dwa lata temu zdobyli środki z budżetu obywatelskiego i zamontowali na terenie miasta 85 budek dla ptaków i ssaków. – Cały rok w ramach wolontariatu opiekowaliśmy się budkami i przez cały ten czas robiliśmy dokumentację fotograficzną, którą można oglądać na naszym profilu na facebooku – relacjonują.

Po sukcesie pierwszego projektu postanowili kontynuować rozbudowę miasta o następne budki. Ich kolejny projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego również zostanie dofinansowany. – Czeka nas sporo pracy przy wieszaniu budek – tym razem dla nietoperzy, szpaków i pełzaczy. Zapowiada się bardzo ciekawy i pracowity rok, a wszystko dla poprawy bytowania miejskich ptaków i ssaków – cieszą się twórcy Ptasiego Miasta.

Zbiórka na Pomagam.pl

– Chcielibyśmy popularyzować społeczne działania na rzecz przyrody, tylko brakuje nam funduszy na ich promowanie. Chcemy także poza projektem złożonym do budżetu obywatelskiego zakupić kilka budek dla jerzyków, które moglibyśmy zainstalować na dachach wysokich budynków. Jest sporo pracy dla poprawy miejskiej przyrody i dlatego potrzebujemy wsparcia. Razem możemy dbać o przyrodę i razem możemy ją ratować. A jest co, bo dzisiaj w realiach miejskich ona sama sobie nie poradzi – zwracają uwagę twórcy Ptasiego Miasta.

– Zachęcamy Was do udziału w naszym projekcie w ramach wsparcia. Każda złotówka ma ogromne znaczenie dla nas. Dziękujemy bardzo za pomoc!

Projekt można wesprzeć TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022