Koszykówka. Bochnia rozgromiła Katowice. Udany debiut Sajdak, 36 punktów Puter! – ZDJĘCIA

-

Absolutna dominacja MOSiR Bochnia w pierwszym meczu Finału A, w którym na własnym parkiecie bochnianki podejmowały akademiczki z Uniwersytetu Śląskiego. Gospodynie wygrały aż 111:52. Świetne zawody rozegrała Magdalena Puter, która rzuciła 36 punktów!

Magdalena Puter wystąpiła w tym meczu w roli kapitana, co z pewnością było mobilizujące, ale zawodniczka przede wszystkim wydawała się głodna gry ze względu na to, że przecież ostatni raz w meczu ligowym grała miesiąc temu. Efektem tej motywacji było ustanowienie klubowego rekordu w liczbie zdobytych punktów.

Panią kapitan wsparły mocno Monika Malinowska (19 pkt), Julia Natkaniec (17 pkt) i Aisza Buczek (13 pkt). Kibice doczekali się też na debiut w barwach Contimax MOSiR Bochnia sprowadzonej z Tarnowa rozgrywającej Debory Sajdak i dosłownie natychmiast dostali odpowiedź, czy będzie ona przydatna dla zespołu: Debora po raz pierwszy weszła na boisko 3 minuty przed końcem 1. kwarty i od razu zaliczyła zbiórkę w defensywie, po czym w krótkim odstępie czasu zdobyła 5 punktów z rzędu (w sumie w całym meczu 10 pkt), co oczywiście zostało docenione na trybunach.

Bochnianki wygrały bardzo wysoko, trzeba jednak odnotować, że w drugiej kwarcie zespół z Katowic na skutek pechowej kontuzji kolana stracił swoją czołową zawodniczkę, co z pewnością odbiło się na jakości gry UŚ. Julia Kluzik resztę spotkania oglądała z ławki rezerwowych z okładem z lodu na lewej nodze.

MOSiR Bochnia – AZS Uniwersytetu Śląskiego 111:52

W kwartach: 26:20, 30:8, 34:8, 21:16

Punkty dla Bochni: Puter 36, Malinowska 19, Natkaniec 17, Buczek 13, Sajdak 10, Klimas 9, Mazur 7, Fortuna 0, Świercz 0, Rak 0.