R e k l a m a

„Atak zimy”? Prognoza pogody na najbliższy tydzień (03-09.02.2020)

-

W najbliższym tygodniu nastąpi ochłodzenie, a na południu kraju możemy odczuć nawet „atak zimy”. Będzie to szczególnie odczuwalne po bardzo ciepłym początku miesiąca. W sobotę, 01 lutego, temperatura przekroczyła 15°C na Dolnym Śląsku, a w niedzielę w wielu miejscach na południu i południowym zachodzie kraju było 10°C.

Poniedziałek i wtorek to będą dni przejściowe. Napłynie jeszcze dość ciepłe powietrze znad północnego Atlantyku. Oprócz opadów deszczu pojawi się deszcz ze śniegiem i śnieg. Mocniej popada w górach, w Karpatach może przybyć każdego dnia po 10 cm śniegu. Temperatury maksymalne jeszcze dodatnie, na zachodzie kraju do 9°C w poniedziałek i 6°C we wtorek.

W środę i czwartek dotrze nad Polskę powietrze arktyczne znad północnych krańców kontynentu. Będzie padał głównie deszcz ze śniegiem i śnieg, najmocniej na wschodzie i południu kraju. W górach przybędzie śniegu. Prognozujemy ujemne temperatury w nocy: od -6°C do -1°C, tylko nad morzem i krańcach zachodnich około 1°C. W dzień lekko powyżej zera, od 1°C do 3°C, 4°C, chłodniej na terenach podgórskich i wschodzie kraju: około -1°C. Odczucie chłodu wzmocni silniejszy, porywisty wiatr z północy.

Od piątku ponownie zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu. Do soboty lekka zima, z opadami śniegu, utrzyma się jeszcze na terenach podgórskich i we wschodnich województwach. A na zachodzie kraju koniec tygodnia może przynieść więcej słońca i ponownie wiosenne temperatury.

Zapraszamy do nowej zakładki POGODA! (https://bochnianin.pl/pogoda/)

źródłoIMGW-PIB

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia