Rewitalizacja centrum Bochni. Kiedy otwarcie pl. św. Kingi?

-

Zrewitalizowany plac św. Kingi po południowej stronie Bazyliki św. Mikołaja w Bochni jest już w zasadzie gotowy. Od jakiegoś czasu piesi mogą poruszać się w tym miejscu, ale ciągle zablokowana jest możliwość przejazdu pojazdami mechanicznymi. Niedawno zapowiadano, że otwarcie nastąpi przed końcem stycznia, ale teraz urzędnicy nie podają nowego terminu.

Prace na pl. św. Kingi, po południowej stronie Bazyliki św. Mikołaja, rozpoczęły się w trzecim kwartale 2018 r. Po zamknięciu tej ulicy na wiele tygodni wstrzymano roboty, a wznowiono je dopiero w sierpniu 2019 r.

Na początku 2020 r. teren był już w zasadzie gotowy do otwarcia. Wykonywano jeszcze drobne prace polegające na uzupełnieniu nawierzchni z kostki spoiną, a magistrat zapowiadał, że otwarcie dla ruchu kołowego nastąpi w styczniu.

Taka deklaracja padła m.in. 23 stycznia podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. O sprawę zapytał wiceprzewodniczący rady Krzysztof Sroka.

Plac św. Kingi został wykonany w tamtym roku w 99 proc. Na ten rok zostało spoinowanie kostki u góry, co były wykonywane powoli, ponieważ mieliśmy nocne przymrozki. Trzeba było poczekać na plusową temperaturę, ale fugowanie jest już skończone. Powstała jeszcze konieczność wykonania obrzeża przy galerii handlowej, którego nie było w kontrakcie. Te prace zostały już wykonane. Teraz musimy zgłosić w nadzorze budowlanym zakończenie robót, więc są to już tylko przeszkody formalne. Otwarcia tej ulicy spodziewamy się w najbliższym czasie. Myślę, że to jest kwestia przyszłego tygodnia (czyli do końca stycznia lub 2 lutego licząc weekend – przyp. red.) – odpowiedział Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych.

Słowa te radny Krzysztof Sroka skomentował następująco: – To ja już mówię dwa tygodnie (czyli do 9 lutego – przyp. red.).

Styczeń minął, a pl. św. Kingi nie został dopuszczony do ruchu. Kiedy otwarcie?

Prace zostały zakończone, ale trwa jeszcze procedura odbioru. Wszystkie strony (służby) muszą odnieść się do zgłoszeń. Dopiero wtedy będzie można wprowadzić stałą organizację ruchu. Nie chciałbym podawać konkretnego terminu otwarcia. Jeśli na komisjach problemowych przed lutową sesją padnie takie pytanie to wtedy będę mógł odpowiedzieć bardziej precyzyjnie powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl naczelnik Rafał Nosek.

Spodziewany termin zakończenia całego zadania „Rynek OD-NOWA” (czyli m.in. rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią, ul. Wąska, Wolnica i Mickiewicza, a także plac przed „Jubilatką”) to nadal koniec 2020 r.

Osobną inwestycją (bo jest to droga wojewódzka) jest zachodnia pierzeja rynku, ul. Szewska i skrzyżowanie „pod trzema lampami”, ale to zadanie nie ma jeszcze wyłonionego wykonawcy.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Petycja „Bochnia bez polowań” trafiła do burmistrza

Internetowa petycja "Bochnia bez polowań", o której informowaliśmy kilka dni temu, przybrała papierową formę i oficjalnie wpłynęła do bocheńskiego magistratu. Pod apelem...

Bochnia. Ruszyły zapisy na Bieg o Pierścień Św. Kingi

Można już zapisywać się na tegoroczną edycję Biegu o Pierścień Św. Kingi w Bochni, która odbędzie się 20 czerwca.

Duża dotacja dla SOSW w Bochni na nowe zajęcia i doposażenie pracowni

Blisko 460 tys. zł ze środków unijnych trafi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. We wtorek członkowie zarządu powiatu Rafał Rudka i...

21-latek uciekał Fordem przed policją. Chciał… zaimponować znajomym

Chęć zaimponowania znajomym i ucieczka przed policyjną kontrolą okazała się zgubna dla 21-letniego mieszkańca gminy Brzesko. Mężczyzna swoim nierozsądnym zachowaniem...

Muzeum: Autentyczność czy komercja? Wykład o rewitalizacji górniczych miast

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 20 lutego na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Gościem będzie dr Piotr Langer (Wydział Architektury Politechniki...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,564FaniLubię
680ObserwującyObserwuj
525SubskrybującySubskrybuj
X