R e k l a m a

Pomoc dla płonącej Australii. Strażacy z Poręby Spytkowskiej spotkają się z prezydentem RP

-

Ponad 450 tys. zł na pomoc dla ogarniętej pożarami Australii udało się zebrać w ramach zbiórki uruchomionej przez strażaków OSP z Poręby Spytkowskiej (gmina Brzesko, powiat brzeski). Już wiadomo gdzie trafią zebrane pieniądze.

Inicjatorzy akcji uruchomili zbiórkę pieniędzy na portalu Siepomaga.pl. Linki do niej rozchodziły się w mediach społecznościowych lotem błyskawicy (na Facebooku ponad 36 tys. udostępnień), w ciągu kilku tygodni wpłat dokonało ponad 11,2 tys. osób.

Zbiórkę już zakończono – w sumie zebrano 450 864 zł. – Oficjalne przekazanie czeku odbędzie się w czwartek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem Prezydenta RP, Ambasadora Australii, Komendanta Głównego PSP, Burmistrza Gminy Brzesko oraz innych ważnych gości. Jesteśmy wdzięczni za okazałe zaufanie i pomoc – podziękował na Facebooku Krzysztof Rachwał, prezes OSP w Porębie Spytkowskiej.

Wiadomo już, że środki zostaną przeznaczone na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał na skutek tragicznych pożarów.  

– Park Narodowy Kościuszki ma szczególne znaczenie dla Polaków i Polonii australijskiej. Pełni symboliczną rolę w historii stosunków polsko-australijskich. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane Fundacji Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody – poinformowała kancelaria prezydenta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc