Londyn-Borzęcin. „Mamy nadzieję, że brytyjski sąd w końcu wyda prokuraturze Czesława K.”

-

Na poniedziałek 17 lutego zaplanowano kolejne posiedzenie sądu w Londynie ws. ekstradycji do Polski Czesława K. Śledczy są przekonani, że ma on związek ze śmiercią swojej żony. – Mamy nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu sąd brytyjski wyda w końcu prokuraturze Czesława K. – powiedział w wyemitowanym wczoraj odcinku programu „Alarm!” Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

38-letni Czesław K. przebywa w brytyjskim areszcie od 22 lipca ubiegłego roku, kiedy to został zatrzymany przez londyńską policję na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez prowadzącą śledztwo Prokuraturę Okręgową w Tarnowie.

Od tamtej pory polscy śledczy wciąż czekają na decyzję sądu. Kolejne posiedzenie wyznaczono na poniedziałek 17 lutego. W sobotę o sprawie przypomniano w programie „Alarm!” na antenie TVP emitując także archiwalne wypowiedzi Czesława K. sprzed roku, w których kategorycznie zaprzeczał, aby miał coś wspólnego z zaginięciem żony.

– Mamy nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu sąd brytyjski wyda w końcu prokuraturze tarnowskiej Czesława K. – powiedział dziennikarzom TVP Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy tarnowskiej prokuratury. Jak poinformowali autorzy programu, prokuratorzy przewidują, że oskarżony odwoła się do wyższej instancji. Zachowanie Czesława K. ewidentnie wskazuje, że nie jest on zainteresowany, aby stawić się przed polskimi organami ścigania ocenił Mieczysław Sienicki.

Jak podkreślił Mieczysław Siennicki „w sprawie przesłuchiwano kilkudziesięciu świadków, wykonywano inne, bardzo skomplikowane czynności dowodowe i całość tego materiału wskazuje na udział Czesława K. w zabójstwie żony„.

Prowadzący program zauważył, że do tej pory brytyjski sąd negatywnie rozpatrywał wnioski o zastosowanie kaucji i dozoru policyjnego dla Czesława K., co może świadczyć o tym, że materiał dowodowy jest mocny. – Być może teraz sprawa nabierze tempa – podsumował.

Odcinek programu „Alarm!” TVP można obejrzeć TUTAJ.


34-letnia Grażyna Kuliszewska zaginęła w tajemniczych okolicznościach na początku stycznia ubiegłego roku w rodzinnym Borzęcinie (powiat brzeski), gdzie przyleciała z Londynu – tam od dłuższego czasu żyła z mężem i synem. Ostatnio w małżeństwie nie układało się najlepiej – w trakcie trwających wiele dni poszukiwań, relacjonowanych przez media lokalne i ogólnopolskie, na jaw wychodziły kolejne szczegóły dotyczące rozpadającego się związku. 28 lutego ciało kobiety znaleziono w rzece Uszwicy. Niedługo minie rok od tego wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

ZUS: Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce

W Małopolsce dotychczas wpłynęło przeszło 1,9 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty...

Koronawirus w Małopolsce. W porannym raporcie aż 11 nowych przypadków. 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę w Małopolsce potwierdzono w sumie 19 przypadków zakażenia koronawirusem, a w niedzielnym porannym raporcie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 11....

Bochnia. Ludzie wspierają ratowników. Już nie tylko maseczki – dziś dostali… kontener! – WIDEO

Szyjące maseczki panie w ciągu niespełna dwóch tygodni wykonały ich już 5 tysięcy (!). W tym krótkim czasie inicjatywa rozgałęziła się też...

Pożegnanie

Jan Czesak (1935 – 2020) Pożegnaliśmy wczoraj Jana Czesaka, Wieloletniego Prezesa Zarządu i Przewodniczącego...

Koronawirus w Małopolsce – bieżące podsumowanie. 109 zakażeń, 4 osoby w stanie ciężkim

Aktualnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,060FaniLubię
740ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X