Oliwia Sowa z brązowym medalem Halowych Mistrzostw Polski U-20 na 800 m – WIDEO

-

19-letnia Oliwia Sowa została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski U-20. Zawody, które zgromadziły czołówkę zawodników z całej Polski, odbyły się w miniony weekend w Toruniu.

Oliwia pochodzi z Brzeska, jest uczennicą I LO w Bochni (klasa IIIf). Bieganie trenuje w klubie MLUKS Tarnów – jest wychowanką trenera Ryszarda Jasicza, a jej obecnym szkoleniowcem jest Halina Grech, która pracuje z młodzieżą w I LO. Talent biegaczki już został dostrzeżony, czego dowodzą powołania do kadry narodowej.

Na mistrzostwach w Toruniu startująca na dystansie 800 metrów Oliwia Sowa w eliminacjach uzyskała wynik 2:17.52 min. Dało jej to drugie miejsce w biegu i pewny awans do finału (Oliwia na torze 6):

W decydującej potyczce zawodniczka osiągnęła metę w czasie 2:15.55 min, ustępując pola jedynie Alicji Stój z SKLA Sopot oraz Zuzannie Bronowskiej z Mazovii ProActiv Ciechanów i zdobywając brązowy medal w kategorii do lat 20 (tor 4):

W zawodach w Toruniu uczestniczyła również druga uczennica I LO w Bochni – w biegu na 1000m Maria Put (klasa Ib, klub Fajfer Łapanów) zajęła 5 miejsce.