Bochnia. Czy po rewitalizacji koncerty wrócą na Rynek? Już wiemy!

-

Od jakiegoś czasu krąży po Bochni informacja, że po rewitalizacji Rynku nie będzie można na nim organizować koncertów z wykorzystaniem dużej sceny (tak jak to było podczas Dni Bochni). W rozmowie z Bochnianin.pl Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni, zdementował tę plotkę.

Robert Cerazy zapewnia, że parametry techniczne nowej nawierzchni Rynku będą pozwalały na organizację dużych muzycznych wydarzeń z wykorzystaniem sceny.

Absolutnie nie ma takiej opcji (żeby koncertów nie było – przyp. red). Rynek to jest miejsce spotkań, organizacji imprez. Mało tego: przygotowujemy się z takim pakietem różnych mam nadzieję interesujących wydarzeń, które uatrakcyjniłyby te przestrzenie. Chcemy w to zaangażować organizacje pozarządowe, własne jednostki i inne podmioty – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Pewnym ograniczeniem jest ruch samochodowy po samej płycie Rynku. Ona jest dostosowana do normalnego tonażu typowej drogi gminnej. Natomiast chodzi o to, żeby dostarczać pewne materiały (np. do budowy sceny – przyp. red.) z poziomu pierzei wschodniej, a nie kręcić kołami po całej nawierzchni płyty Rynku. Jak widać te płyty są z dość jasnego granitu i on jest wrażliwy na wizualne elementy – zaznaczył Robert Cerazy.

Być może takie mity, plotki, tworzą się z braku większej informacji z naszej strony. To słyszy się nawet w wypowiedziach niektórych radnych – dodał zastępca burmistrza Robert Cerazy.

Prace na Rynku powinny zakończyć się w III kwartale 2020 r. Natomiast spodziewany termin zakończenia całego zadania „Rynek OD-NOWA” to koniec 2020 r.

Jeśli prace będą postępowały zgodnie z obecnymi planami to głównych wydarzeń w ramach Dni Bochni 2021 można spodziewać się właśnie na Rynku. Tegoroczne święto miasta odbędzie się – podobnie jak rok temu – w Parku Uzbornia, o czym ostatnio poinformowaliśmy na łamach Bochnianin.pl (link do tekstu TUTAJ).

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X