MMP U-18. Na początek falstart i porażka! Dziś BSF musi wygrać

-

Od porażki rozpoczął swój udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18 zespół BSF ABJ Bochnia. Podopieczni trenera Kamila Rynducha ulegli 1-2 Górnikowi Polkowice, choć do przerwy prowadzili 1-0.

Bochnianie, którzy na turnieju bronią mistrzowskiego tytułu sprzed roku i sprzed dwóch lat, w meczu z Górnikiem wyszli na prowadzenie w 6. minucie po celnym trafieniu Karola Buczka i z korzystnym wynikiem dotrwali do przerwy. Dobrze zaczęli też drugą połowę i nic nie zapowiadało kłopotów, w które mieli wpaść.

Losy spotkania odwróciły się w 16. minucie, gdy po długim podaniu i strzale głową do wyrównania doprowadził Adrian Januszko. Mimo stwarzanych okazji BSF nie zdołał zdobyć drugiej bramki, za to tuż przed końcem trafili rywale (Szymon Korzepa z rzutu wolnego).

BSF aby awansować do fazy play-off musi odnieść korzystne wyniki w sobotnich meczach z Dragonem Bojano (11:00) i Berlandem Komprachcice (17:40), które w starciu między sobą podzieliły się punktami (0-0).

BSF ABJ Bochnia 1-2 (1-0) Gónik Polkowice

Karol Buczek 6′ – Adrian Januszko 16′, Szymon Korzepa 24′

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Jakub Smoleń –  Mariusz Mazanek, Jakub Kleszcz, Miłosz Mochel, Igor Dymura, Jan Mazur, Dawid Burek, Jakub Pasiut, Adrian Janas, Paweł Matras, Kacper Paruch, Adam Pałkowski, Karol Buczek. Trener: Kamil Rynduch, II trener: Krystian Jaszczyński, Kierownik zespołu: Dawid Kociołek