R e k l a m a

Francuzi zawiesili współpracę z Małopolską. Powodem „strefy wolne od LGBT”

Przegląd prasy

-

Prezydent Regionu Centralnego-Dolina Loary poinformował w oficjalnym komunikacie o „zamrożeniu” współpracy z województwem małopolskim. Ma to związek z uchwałami, podejmowanymi przez część polskich samorządów o „strefach wolnych o LGBT” – podaje Gazeta.pl powołując się na publikację we francuskim serwisie francebleu.fr.

Gazeta.pl przypomina, że kilka dni temu francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zerwała partnerstwo ze znajdującym się w woj. małopolskim podtarnowskim Tuchowem, który w maju 2019 roku przyjął rezolucję o „gminie wolnej od ideologii LGBT+”. Później współpracę z małopolskim Kraśnikiem zawiesiła też podparyska gmina Nogent-sur-Oise.

Należy też przypomnieć ubiegłoroczną deklarację sejmiku województwa małopolskiego ws. sprzeciwu wobec ideologii LGBT (pisaliśmy o tym TUTAJ). W treści deklaracji zapisano m.in.: „Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT„.

– Takie postępowanie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, szacunku i wolności drugiego człowieka. Godzi też w zasady równości i niedyskryminacji zapisane w prawie Unii Europejskiej – miał ocenić na łamach francebleu.fr prezydent zaprzyjaźnionego z Małopolską regionu François Bonneau.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia