Koronawirus. Strażacy OSP zrobią zakupy dla seniorów?

-

Poseł Stanisław Bukowiec poinformował o pomyśle pomocy dla seniorów, dla których ewentualne zakażenie koronawirusem z powodu ich mniejszej odporności może być szczególnie groźne. Inicjatywę mają realizować strażacy ochotnicy.

Osoby starsze szczególnie powinny unikać skupisk ludzkich, by nie ryzykować zarażenia. Stąd pomysł, aby tym, którym nie może pomóc np. najbliższa rodzina, zakupy robili strażacy OSP.

– Razem z zarządem powiatowym OSP skierowaliśmy apel do strażaków ochotników z powiatu bocheńskiego aby włączyli się w akcję pomocy robienia najpilniejszych zakupów dla osób starszych. Będą uruchomione numery telefonów kontaktowych w każdej gminie, tak aby osoby starsze mogły się kontaktować ze strażakami – poinformował dziś Stanisław Bukowiec na antenie RDN Małopolska.

– Taki jest pomysł, żeby strażacy, którzy się cieszą dużym zaufaniem społecznym i są osobami, które pomagają w różnych sytuacjach trudnych, żeby również zaangażowali się w taką pomoc. Zachęcam również inne powiaty naszego regionu aby również taką akcję wprowadzić – dodał poseł.

W rozmowie z Bochnianin.pl Stanisław Bukowiec wyjaśnił, że pisma w tej sprawie zostały wysłane do jednostek we wszystkich gminach powiatu bocheńskiego i za kilka dni będzie można poinformować o szczegółach akcji.

Tymczasem w Gminie Bochnia już od środy seniorom oferowana jest podobna pomoc, a w tej sprawie powinni oni zgłaszać się do sołtysów swoich wsi – szczegóły TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2021

23,740FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,150SubskrybującySubskrybuj
X