R e k l a m a

13 respiratorów trafi do małopolskich szpitali. Złożono zamówienie

-

Dzięki środkom przekazanym przez zarząd województwa, do małopolskich szpitali wojewódzkich niebawem trafią nowe respiratory. – Sprzęt został już zamówiony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Czekamy tylko na dostawę – informuje marszałek Witold Kozłowski.

Do małopolskich szpitali wojewódzkich wkrótce trafi 13 nowych respiratorów. Zakup sprzętu był możliwy dzięki środkom przekazanym przez województwo z rezerwy kryzysowej.

– Na początku tego tygodnia podjęliśmy decyzję o wyasygnowaniu miliona złotych na zakup respiratorów dla szpitali, z przeznaczeniem dla ratowania życia pozostających w leczeniu mieszkańców Województwa Małopolskiego. Sprzęt został już zamówiony przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Czekamy tylko na dostawę – wyjaśnia marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Małopolskiego, na którym zdecydowano m.in. o przekazaniu z rezerwy kryzysowej ponad 2,2 mln zł na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali wojewódzkich i wsparciu strażaków ochotników, którzy pomagają osobom poddanym kwarantannie. Posiedzenie w całości dotyczyło wsparcia walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przez małopolski samorząd.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024