Bochnia. Koronawirus w DPS – potwierdzono kolejne zakażenie

-

Już trzy potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Czwarta osoba z podejrzeniem zakażenia trafiła do krakowskiego szpitala – ustalił Bochnianin.pl.

O pierwszych dwóch przypadkach zakażenia informowaliśmy w piątek: potwierdzono je u podopiecznego domu dla osób chorych umysłowo (starszy schorowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Krakowie) oraz jednego z pracowników funkcjonującego w sąsiedztwie (w osobnym budynku) domu dla osób w podeszłym wieku.

Jeszcze tego samego dnia u drugiego z pacjentów domu dla osób chorych umysłowo wystąpiła wysoka gorączka – został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Krakowie, a dziś już wiadomo, że test na koronawirusa dał wynik pozytywny i jest to trzeci przypadek zakażenia w DPS. A w sobotę z podobnymi objawami (m.in. wysoka gorączka) do szpitala zakaźnego trafił kolejny podopieczny – wynik testu jeszcze nie jest znany.

W domu dla osób chorych umysłowo jest w sumie 65 podopiecznych. Z kolei w sąsiednim domu dla osób w podeszłym wieku przebywa 87 podopiecznych. W obu budynkach z podopiecznymi przebywają ich opiekunowie. Kwarantanną objęto w sumie prawie 200 osób.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023