R e k l a m a

Zmarł zakażony koronawirusem małopolski pacjent „zero”

-

Małopolski pacjent „zero” zmarł w nocy z soboty na niedzielę. To mężczyzna, który trafił do Szpitala im. Żeromskiego. Był w stanie ciężkim.

– Z przykrością informujemy o śmierci 64-letniego mieszkańca Krakowa. Była to pierwsza osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie – przekazały służby wojewody.

Mężczyzna, który wrócił z Włoch na początku marca, skontaktował się z sanepidem i zastosował do przekazanych wskazówek, ograniczając wszelkie kontakty i prowadząc samoobserwację. Gdy wystąpiły u niego objawy (kaszel, wysoka gorączka), również skontaktował się z sanepidem i wezwał karetkę. Został przewieziony z domu do Oddziału Chorób Zakaźnych Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Niestety, po 4 tygodniach zmarł.

Według najnowszych danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej z dzisiejszego ranka, w Małopolsce zanotowano do tej pory 363 przypadki zakażenia, w tym 8 osób zmarło (4 – powiat krakowski, 1 – powiat limanowski, 1 – powiat oświęcimski, 1 – powiat wadowicki, 1 – powiat wielicki).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia