Koronawirus w DPS. Zakażonych aż 15 podopiecznych i 5 osób z personelu

-

Wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej. – Na chwilę obecną ze 184 pobranych testów, otrzymaliśmy informację o pozytywnych wynikach dla 20 osób w tym 15 podopiecznych i 5 osób z personelu – poinformowało bocheńskie starostwo powiatowe.

Z tej liczby 5 podopiecznych to osoby, które już wcześniej przebywały w krakowskim szpitalu, a jedna z pielęgniarek znajduje się w izolacji domowej. Dziś liczba zakażonych wzrosła o 13 przypadków. Nie spłynęły jeszcze wyniki dla 35 osób.

– Wszystkie osoby, u których potwierdzono zarażanie czują się dobrze i przechodzą go bezobjawowo i są to podopieczni placówki dla psychiczne przewlekle chorych – podkreślono w komunikacie.

Biuro prasowe starostwa przypomina również: – Do tej pory żaden z pensjonariuszy domu dla osób w podeszłym wieku nie otrzymał pozytywnego wyniku. Czytaj TUTAJ.

– Zarażeni podopieczni w tej chwili są przewiezieni karetkami do krakowskiego szpitala i tam lekarze będą decydować o dalszym postępowaniu. Personel u którego stwierdzono zarażenie został przewieziony z budynku i najprawdopodobniej trafi do krakowskiego izolatorium – przekazano. – Naszym priorytetem było rozdzielenie osób chorych od zdrowych aby nie dopuścić do zwiększenia rozprzestrzeniania się zarażenia.

Po przewiezieniu osób chorych, 4 leżących podopiecznych u których nie stwierdzono zakażenia, zostanie przewiezionych do bocheńskiego szpitala, na specjalnie przygotowany dla nich pusty oddział. Pozostali pensjonariusze, zostaną rozlokowani w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy, następnie przy pomocy strażaków cały budynek Domu Pomocy Społecznej zostanie zdezynfekowany, tak aby pensjonariusze mogli wrócić do bezpiecznych pomieszczeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023