RMF: „Dłużej poczekamy na otwarcie szkół i galerii handlowych”. Rząd otworzy natomiast parki i lasy

-

– Będzie opóźnienie otwarcia gospodarki – poinformowało RMF FM powołując się na nieoficjalne informacje zdobyte przez swoich reporterów. Wynika z nich, że pewne poluzowania będą, ale dłużej poczekamy na otwarcie sklepów odzieżowych w galeriach handlowych oraz zakładów fryzjerskich. Oficjalne szczegóły rząd ogłosi jutro.

Wcześniejsze wypowiedzi polityków sugerowały, że otwarcie sklepów odzieżowych w galeriach handlowych i zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych mogłoby nastapić już w najbliższy poniedziałek 20 kwietnia. Według informacji RMF FM zostanie to opóźnione o tydzień (choć nie wiadomo, czy nie dłużej: „Rząd chce poczekać i zobaczyć czy liczba zarażeń spada”).

Od poniedziałku będą jednak poluzowania w innych obszarach. RMF wymienia:

  • ograniczenie liczby klientów w sklepie uzależnione już nie od liczby kas, ale od metrażu lokalu
  • otwarte mają zostać parki i lasy, będzie można w nich jednak przebywać nosząc maseczki oraz zachowując dwumetrowe odstępy

Szkoły zamknięte jeszcze dłużej?

RMF wspomina również, że rząd chce wydłużyć zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli. Obecnie zajęcia zawieszone są do 26 kwietnia.

Wczoraj, rzecznik rządu Piotr Müller pytany o to, kiedy uczniowie wrócą do szkół, odparł: „Ta decyzja może być jedną z ostatnich do podjęcia, bo to są duże zbiorowiska osób, więc trudniej zarządzić tematem kontaktów i to powoduje pewne ryzyka”. Czytaj TUTAJ.

Według RMF zamknięte mają pozostać także uczelnie wyższe.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023