R e k l a m a

Epidemia. Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Szef MEN: „Możliwe”

-

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział dziś na antenie TVP1, że decyzje w tej sprawie zostaną ogłoszone „pod koniec tygodnia”. Zaznaczył przy tym: – Wydaje się, że prawdopodobna jest decyzja o kolejnym przedłużeniu zamknięcia szkół działających w formie tradycyjnej.

W związku z epidemią koronawirusa zajęcia w szkołach zawieszone są od 12 marca. Według obowiązującego rozporządzenia – do 26 kwietnia. Już jednak zostały przełożone terminy egzaminów ósmoklasisty oraz majowych matur.

Szef MEN pytany w TVP1 o to, kiedy będzie możliwy powrót uczniów do zajęć stacjonarnych, odpowiedział, że jest to uzależnione od dalszego rozwoju epidemii.

– Pod koniec tygodnia ogłosimy co dalej ze szkołami. (…) Wydaje się, że na chwilę obecną raczej będzie decyzja o kolejnym przedłużeniu zamknięcia szkół działających w formie tradycyjnej, natomiast, czy uda się, żeby uczniowie wrócili do szkół przed zakończeniem zajęć dydaktycznych? Możliwe. Ale to oczywiście zależy od tego co będzie dalej działo się z epidemią – powiedział Dariusz Piontkowski.

Szef MEN dodał, że na decyzję w tej sprawie w głównej mierze będzie miało wpływ stanowisko ministra zdrowia.

Dariusz Piontkowski poinformował także, że prawdopodobnie za kilka dni rząd przedstawi warunkowe warianty powrotu uczniów do szkół, przy czym zaznaczył, że w pierwszej kolejności zostałyby otwarte placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia