R e k l a m a

1,5 mln zł dla przedsiębiorców z powiatu bocheńskiego

-

Od początku kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Bochni przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy dla przedsiębiorców z powiatu bocheńskiego dotkniętych skutkami pandemii. Do tej pory przyznano prawie 1,5 mln zł w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Pomoc ma trafić do firm, które w wyniku epidemii koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski na pokrycie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i takich wniosków wpłynęło 2136. Ponadto wpłynęły 174 wnioski na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych składek.

20 kwietnia został również ogłoszony nabór na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 i takich wniosków złożono do tej pory 51.

O dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników mogą ubiegać się również organizacje pozarządowe. Jak na razie do urzędu pracy wpłynął tylko jeden tego typu wniosek. Pozostałe pożyczki wypłacane są sukcesywnie, jednak wiele złożonych wniosków wymaga wyjaśnienia i uzupełniania. Zależy nam, aby te środki jak najszybciej trafiły do przedsiębiorców – podkreśla Adam Korta, starosta bocheński.

Statystyki dotyczące bezrobocia: w kwietniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bochni zarejestrowało się 168 bezrobotnych (dla porównania rok temu: 182). Jedynie w lutym można było zauważyć niewielki wzrost. Zarejestrowało się wówczas 200 osób, a rok temu 190.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc