6 czerwca Kopalnia Soli Bochnia wznowi działalność turystyczną

-

W sobotę 6 czerwca 2020 r., po przerwie związanej z obostrzeniami wynikającymi z walki z pandemią koronawirusa, Kopalnia Soli Bochnia wznowi działalność turystyczną.

– Trzy miesiące rozłąki z turystami wykorzystaliśmy na wykonanie szeregu górniczych prac zabezpieczających, konserwatorskich oraz porządkowych na naszej turystycznej trasie – poinformowano w specjalnym komunikacie.

Turyści przed wejściem do nadszybia Campi będą zobowiązani do dezynfekcji rąk, a podczas zwiedzania podziemnej trasy turystycznej będą musieli nosić maseczki.

W pierwszym etapie kopalnia udostępni do zwiedzania Trasę Turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, bez wejścia do Komory Ważyn.

Bilety są już dostępne w sprzedaży on-line, można je też kupić w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem.


Dla bezpieczeństwa turystów zwiedzanie w Kopalni Soli Bochnia odbywać się będzie z pewnymi koniecznymi ograniczeniami:

  • Przed wejściem do budynku Biura Obsługi Turystycznej Kopalni każda osoba ma obowiązek dezynfekcji rąk. W wyznaczonych miejscach umieściliśmy pojemniki z płynem dezynfekującym.
  • Maksymalna liczba osób w grupie została zmniejszona do 15 osób.
  • Zwiedzający podziemne trasy turystyczne zobowiązani są do noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa.
  • Zakup biletu na zwiedzanie kopalni wymaga podania danych osobowych w postaci imienia i nazwiska oraz kontaktowego numeru telefonu uczestników zwiedzania, po uprzednio wyrażonej zgodzie zgodnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.
  • Wizyta w kopalni obejmuje wyłącznie zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej bez wejścia do Komory Ważyn.

Do zobaczenia w najstarszej kopani soli w Polsce!

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X