Gmina Bochnia. Opozycyjni radni do urzędników: „Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie głupotą” – OŚWIADCZENIE

-

Radni opozycyjni z klubu „Chcemy Dobrego Gospodarza” przesłali dziś do naszej redakcji oficjalne oświadczenie, w którym komentują korzystne dla siebie rozstrzygnięcie sądu z 5 czerwca. Sąd Okręgowy w Tarnowie podtrzymał wówczas wyrok Sądu Rejonowego w Bochni w sprawie wytoczonej przeciwko nim z powództwa Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Druga instancja potwierdziła, że radni mieli prawo dopytywać o funkcjonowanie gminnej instytucji.

Pełną treść przesłanego oświadczenia publikujemy poniżej.


Bochnia 12.06.2020 r.

O Ś W I A D C Z E N I E

Jako radni RG Bochnia, tworzący Klub „Chcemy Dobrego Gospodarza” w składzie: Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel informujemy mieszkańców Ziemi Bocheńskiej, że blisko rok trwający proces przed sądami  w Bochni, a potem w Tarnowie, z oskarżenia Katarzyny Kupisz dyrektorki  SP GZOZ w Bochni, zakończył się naszą wygraną!

Obydwa Sądy pierwszej i drugiej instancji, przyznały nam rację, tym samym utwierdziły nas, że nasze działania mające na celu m.in. obronę mieszkańców przed bezdusznością organów gminy, są zgodne z prawem i w pełni uzasadnione.                          

Wyrok jest już prawomocny!

Wytoczenie  nam radnym klubu Chcemy Dobrego Gospodarza procesu, o pomówienie SP GZOZ w Bochni ,przez Dyrektorkę Kupisz , było działaniem urzędników gminy obliczonym  na zastraszenie nas, radnych opozycyjnych i zamknięcie nam ust i oczu, na wszystko  złe co dzieje się na terenie gminy.  

Otóż zapewniamy Was, że nie ustaniemy w ujawnianiu zła i nieprawidłowości, które dostrzeżemy w działaniach urzędników. Jednocześnie zapewniamy Was, że wesprzemy każdą inicjatywę, która przyniesie wymierną korzyść mieszkańcom gminy.

Ze szczególną troską będziemy się przyglądać pracy SP GZOZ w Bochni. Powodem naszej troski jest fakt, że kontrola NFZ wykazała te nieprawidłowości, które my cały czas poruszaliśmy i poruszamy. Z informacji, która została nam przekazana przez NFZ Małopolska, wynika że:  

Na Świadczeniobiorcę została nałożona kara umowna w łącznej kwocie 9355,35 zł z tytułu realizacji świadczeń niezgodnie z zawartą umową, z przyczyn leżących po stronie Świadczeniodawcyza stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości”.

Publicznie pytamy:

  1. Z jakich środków będzie zapłacona ta kara ? 
  2. Z jakich środków zostało zapłacone przygotowanie „prywatnego” aktu oskarżenia?
  3. Z jakich środków będą wypłacone zasądzone przez sąd koszty z tytułu przegranego procesu?

W tym miejscu chcemy zwrócić uwagę Dyrektorce SP GZOZ, że to nie my, cytuję ją: „przejawiamy dezynwolturę i brak odpowiedzialności” (dezynwoltura: to niestosowne, zbyt swobodne, pozbawione szacunku, smaku i wyczucia sytuacji traktowanie czegoś) (sic!), lecz ona sama, broniąc z uporem godnym lepszej sprawy nieprawidłowego funkcjonowania SP GZOZ w Bochni.

Na zakończenie chcemy urzędnikom gminnym zadedykować sentencję, wypowiedzianą kiedyś przez Senekę Starszego. Większość zna i przytacza część pierwszą sentencji: „errare humanum est” – co tłumaczą tak: „błądzić jest rzeczą ludzką”, część druga mniej znana brzmi: ”in errore perservare stultum” – „trwać w błędzie, głupotą”.

Przewodniczący Klubu Radnych
Chcemy Dobrego Gospodarza
Izydor Wróbel

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Policja w Bochni: Będą wzmożone kontrole noszenia maseczek

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni przypominają o obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji, jak również we wszelkiego rodzaju placówkach...

Podziękowanie

Wyrażam głęboki szacunek i wdzięczność dla personelu medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych II Szpitala Powiatowego w Bochni. W szczególności dla...

Nielegalny cross w Puszczy Niepołomickiej

W sobotę 25 lipca około godziny 20:00, motocyklowy patrol Straży Leśnej Nadleśnictwa Niepołomice, zauważył quada i motocykl typu Cross włączające się do...

Bochnia. W sierpniu szkolenia na strzelnicy dla dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu strzelectwem - również z broni palnej bocznego zapłonu - Organizacja Powiatowa Ligi Obrony Kraju w Bochni przygotowała na...

Koronawirus. Są wyniki testów podopiecznych DPS w Bochni. Fałszywe „plusy”?

Do Bochni dotarły dziś wyniki 63 podopiecznych domu dla osób przewlekle chorych psychicznie w miejscowym DPS. Wymazy od wszystkich pobrano po tym,...

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Podziękowanie

Wyrażam głęboki szacunek i wdzięczność dla personelu medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych II Szpitala Powiatowego w Bochni. W szczególności dla...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2020

22,195FaniLubię
813ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X