Wyznaczono p.o. dyrektora DPS. Placówką pokieruje Sebastian Lewandowski

-

Po zwolnieniu w zeszłym tygodniu Barbary Hałas, Domem Pomocy Społecznej w Bochni pokieruje Sebastian Lewandowski – dowiedział się Bochnianin.pl. Dziś zarząd powiatu wyznaczył go na pełniącego obowiązki dyrektora DPS.

Informację potwierdził w rozmowie z Bochnianin.pl starosta Adam Korta. Zapowiedział też na wtorek wydanie oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Sebastian Lewandowski od 2015 roku był koordynatorem Zespołów Ratownictwa Medycznego w bocheńskim szpitalu powiatowym. Podczas koronawirusowego kryzysu w DPS nadzorował od strony medycznej wygaszanie tego ogniska epidemii.

S. Lewandowski będzie kierował DPS do czasu rozpisania i rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora DPS. – To nastąpi najpewniej zaraz po wakacjach – poinformował A. Korta.

Sebastian Lewandowski posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, a także w pracy z pacjentami w tym osobami w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Ukończył UJ Collegium Medicum. Posiada doświadczenie w zarządzaniu w służbie zdrowia. Jest współtwórcą Grupy „Triage”- jednostki medycznej szybkiego reagowania na zdarzenia masowe oraz terrorystyczne, która stworzona została na potrzeby Światowych Dni Młodzieży. Przez lata odbył liczne kursy, szkolenia, m.in. z jednostką specjalną GROM i Nil, jednostkami SPAP z całej Polski. Jest też międzynarodowym sędzią mistrzostw świata w ratownictwie medycznym.

Zobacz też: Bochnia. Dyrektor DPS zwolniona. Zawiodła w czasie kryzysu z koronawirusem?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023