R e k l a m a

Rusza remont drogi powiatowej z Bochni do Pogwizdowa

-

Za kilka dni ma rozpocząć się remont drogi powiatowej w Bochni i Pogwizdowie. W poniedziałek starosta bocheński Adam Korta przekazał zastępcy burmistrza Bochni Gustawowi Korcie i wójtowi gminy Bochnia Markowi Bzdekowi umowę na realizację tej inwestycji.

Modernizacja drogi powiatowej podzielona została na dwa odcinki. W ramach pierwszego odcinka zlokalizowanego w Bochni przy ul. Strzeleckiej na długości pół kilometra wyremontowana zostanie nawierzchnia wraz z poboczami, odwodnienie drogi oraz chodniki. Poprawie ulegnie również oznakowanie zarówno poziome jak i pionowe – wyjaśnia starosta Adam Korta.

Drugi etap modernizacji obejmie prawie 2 km odcinek od ul. Strzeleckiej aż do Pogwizdowa. Drogowcy wyremontują tam nawierzchnię, pobocza, odwodnienie drogi oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana z firmą PRODIM Oskar Niezabitowski. Prace potrwają od sierpnia do października br.

Koszt prac to ok. 1,2 mln zł. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Około 120 tysięcy dokłada Miasta Bochnia, około 200 tysięcy Gmina Bochnia, reszta pochodzi z budżetu Powiatu Bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc