Koronawirus. Nie żyje kolejna osoba z powiatu bocheńskiego. To 9. ofiara z Domu Opieki w Grobli

-

Zmarła kolejna osoba z powiatu bocheńskiego zakażona koronawirusem SARS-CoV-2, u której potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. To dziewiąty zgon wśród podopiecznych Domu Opieki „Jestem” w Grobli – ustalił Bochnianin.pl.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Domu Opieki „Jestem” w Grobli potwierdzono 2 tygodnie temu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Informacja o pierwszym zgonie pojawiła się 20 lipca. Później, co kilka dni, informowano o kolejnych śmiertelnych przypadkach z terenu powiatu bocheńskiego. W czwartkowy poranek sanepid przekazał informację o 3 zgonach (link do tekstu TUTAJ).

Z najnowszych ustaleń wynika, że dziś (w czwartek) zmarła kolejna zakażona osoba, u której potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. W sumie od 20 lipca zmarło 9 osób. Wszystkie ofiary to podopieczni Domu Opieki „Jestem” w Grobli (gmina Drwinia).

To były osoby w zaawansowanym wieku. Każda z nich miała co najmniej kilka rozpoznanych chorób towarzyszących – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Krystian Dudek reprezentujący Dom Opieki w Grobli.

Koronawirusa SARS-CoV-2 do tej pory potwierdzono u 115 podopiecznych i co najmniej 24 pracowników.

Zarząd placówki po raz kolejny podkreśla, że radzi sobie z opieką nad podopiecznymi dzięki zaangażowaniu własnej kadry, więc nie jest konieczna pomoc wolontariuszy. Natomiast aktualny jest apel o przekazywanie środków ochrony osobistej. – Bardzo prosimy zostawiać je pod bramą nr 1 ośrodka, od strony kościoła. A my serdecznie dziękujemy Państwu za każdy gest wsparcia i okazane serce – przekazuje zarząd Domu Opieki „Jestem” w Grobli.


W powiecie bocheńskim potwierdzono do tej pory 339 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym jest 178 aktywnych zakażeń, 147 ozdrowieńców i 14 zgonów (w tym 12 COVID-19).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X