Koronawirus. Pierwsi ozdrowieńcy w domu opieki w Grobli. Internetowy wpis zgłoszony na policję

-

Przedstawiciele prywatnego domu opieki dla osób starszych w Grobli, gdzie zdiagnozowano duże ognisko zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2, poinformowali w poniedziałek po południu o pierwszych ozdrowieńcach – to 4 osoby spośród personelu i 1 podopieczny.

Ozdrowieńców będzie przybywać

– Liczymy, że do ozdrowieńców dołączy niebawem spora grupa – kilkudziesięciu osób, które mają za sobą pierwszy test z wynikiem negatywnym i oczekują wykonanie drugiego testu. Drugi negatywny wynik pozwoli zakwalifikować te osoby jako zdrowe – przekazał Krystian Dudek odpowiedzialny z ramienia instytucji za kontakty z mediami.

K. Dudek przekazał też informację o śmierci w ostatni weekend 2 podopiecznych: były to osoby w wieku 80 – 91 lat.

Komentarz zgłoszony na policję

W przekazanym do mediów komunikacie poruszono także kwestię internetowych komentarzy.

– Przy okazji chcielibyśmy poruszyć kwestię pewnego anonimowego, nieprawdziwego i krzywdzącego wpisu na jednym z portali. Sugerował on, że w ośrodku brakuje środków ochrony osobistej, a sytuacji obecnie panującej towarzyszy chaos. Ponieważ jest to informacja zupełnie nie oparta na prawdzie i zaprzecza ogromnym staraniom, które zarząd i pracownicy ośrodka podejmują zarówno w trakcie zagrożenia pandemią jak i wcześniej, zdecydowaliśmy się podjąć radykalne kroki, by sytuację wyjaśnić i zapobiec ewentualnym kolejnym pomówieniom. Sprawa publikacji komentarza została zgłoszona na policję w celu ustalenia jego autora poinformował Krystian Dudek.

– Aby nikt nie miał wątpliwości co do przejrzystości działań Ośrodka z własnej inicjatywy złożyliśmy wniosek o przeprowadzenie w naszym ośrodku lokalnej wizji dowodowej, która potwierdzi prawidłowość funkcjonowania ośrodka, warunków w nim panujących oraz zasad przestrzegania reżimu sanitarnego w obliczu sytuacji epidemicznej. (…) Stale i blisko współpracujemy ze wszystkimi właściwymi służbami – Sanepidem oraz Szpitalem Uniwersyteckim i Urzędem Wojewódzkim. Mamy nadzieję, że te działania te wyjaśnią sytuację i pozwolą nam skupić się na prowadzeniu naszej działalności bez konieczności skupiania się na prostowaniu nieprawdziwych informacji. Szczególnie, że całą naszą uwagę poświęcamy teraz opiece nad chorymi oraz zachowaniu jak największej normalności w funkcjonowaniu Ośrodka, przy jednoczesnym przestrzeganiu reżimów sanitarnych.

„Wpis internauty był krzywdzący”

– Specyfika i profil ośrodka powoduje, że trafiają do nas osoby w podeszłym wieku, często w bardzo poważnych stanach, z zaawansowanymi licznymi schorzeniami. Wielokrotnie podczas odpraw z personelem powtarzamy sobie, że dla wielu naszych podopiecznych to najtrudniejszy okres życia, dlatego naszym celem i priorytetem jest sprawienie, by był jak najpiękniejszy. By stale czuli troskę i opiekę, by atmosfera panująca w ośrodku dodawała im sił i dobrze wpływała na ich nastrój. Dlatego po ludzku, po przeczytaniu tego komentarza, było nam przykro, bo był krzywdzący wobec wszystkich osób, które z takim zaangażowaniem opiekują się naszymi podopiecznymi i dbają o najwyższe standardy – podsumowuje Krystian Dudek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023