R e k l a m a

Koronawirus. Dom Opieki w Grobli działa normalnie. „Wymagający czas już za nami”

-

Po sytuacji związanej z zachorowaniami na Covid-19, Dom Opieki w Grobli działa już normalnie. Ośrodek jest odblokowany, 4 Podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do ośrodka. Zdrowi są już także członkowie Personelu. W tym tygodniu planowane są nowe przyjęcia.

W związku z pandemią ośrodek podczas kwarantanny mającej miejsce w ostatnich tygodniach – został dostosowany do funkcjonowania w warunkach zagrożenia covidem. Dodatkowo Ośrodek otrzymał też grant Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej „Bezpieczny Dom” w wysokości 250 tys. zł. Cała kwota z grantu, o który wnioskowano jeszcze w czerwcu, zostanie przeznaczona na dodatkowe dostosowanie obiektu do potrzeb osób zakażonych covid ale i chorobami wirusowymi i ich opieką.

– Środki te wydatkowane będą m.in. na montaż specjalnych wejść i bram dezynfekujących, instalacje koncentratorów tlenu, zakup defibrylatorów, środków ochrony osobistej i przystosowanie pomieszczeń do pobytu personelu, który z racji kontaktu z osobami zakażonymi również musi przebywać w izolacji – wylicza Krystian Dudek, przedstawiciel placówki. – Dzięki tym inwestycjom Dom Opieki Jestem będzie jeszcze lepiej przygotowany na ewentualność zagrożenia covid i innymi chorobami wirusowymi. Należy podkreślić, że duża część prac dostosowawczych została wykonana w ostatnich tygodniach, gdy personel zajmujący się chorymi, musiał przebywać w izolacji.  

– Cieszymy się, że ten wymagający czas już za nami. Bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego zespołu, za ich ogromne zaangażowanie, za to, że mogliśmy na siebie liczyć i że zwyciężyliśmy z covidem pracując w rodzinnej, zespołowej atmosferze. Bardzo dziękujemy też tym, którzy nam pomagali, wspierali darami, gestami, słowami i zrozumieniem. Cieszymy się bardzo, że wszystko wróciło do normy i zgłaszają się już pierwsi nowi podopieczni. Zapraszamy państwa i zapewniamy troskliwą opiekę – podsumowuje Elżbieta Tomczyk – właścicielka Domu Opieki w Grobli i dodaje: – W ostatnim czasie zrealizowaliśmy wiele prac adaptacyjnych w obiekcie, a pozyskamy grant w całości przeznaczony jest na udoskonalenie ośrodka w obliczu zagrożeń dzisiejszych czasów.

Obecnie w ośrodku przebywa 120 podopiecznych. Część, po wyzdrowieniu i zakończeniu izolacji – mogła dokończyć realizowaną w ośrodku rehabilitację i wróciła do domów, część osób przeniosło się do swoich docelowych ośrodków, bowiem w Grobli czekali na zwolnienie się miejsc w placówkach państwowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia