R e k l a m a

Koronawirus. 43 ozdrowieńców w domu opieki w Grobli

-

W Domu Opieki „Jestem” w Grobli (gmina Drwinia) jest już 43 ozdrowieńców. To 21 podopiecznych i 22 pracowników.

64 osoby są nadal leczone, z czego 43 przebywają w ośrodku, a 21 w szpitalu. Spora część z tych osób badana była już testami i miała wyniki ujemne. Niemniej jednak za ozdrowieńca można uznać osobę, która ma dwa negatywne testy wykonane po sobie. Testy realizowane są na bieżąco 2-3 razy w tygodniu – poinformował Krystian Dudek, odpowiedzialny z ramienia instytucji za kontakty z mediami.

Zdarzają się też przypadki, że osoby czujące się dobrze raz otrzymują wynik pozytywny, a raz negatywny, dlatego zgodnie z zaleceniami służb są nadal izolowane.

W ciągu ostatnich 9 dni w ośrodku zmarła 1 osoba, a w szpitalu 2. O wynikach kolejnych testów poinformujemy w najbliższych dniach – dodał Krystian Dudek.


Od początku pandemii w powiecie bocheńskim zmarło 35 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego w 28 przypadkach stwierdzono, że powodem był COVID-19. Zdecydowana większość ofiar to osoby w zaawansowanym wieku, podopieczni domu opieki dla osób starszych w Grobli, gdzie zdiagnozowano ognisko choroby.

Obecnie w powiecie bocheńskim są 182 aktywne zakażenia (156 osób przebywa w izolacji, a 26 jest hospitalizowanych).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc