Na cmentarzu przy ul. Orackiej w Bochni zamontowano skarbonki

-

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Orackiej w Bochni umieściło dwie skarbonki. Będą służyły do całorocznego zbierania środków finansowych na ratowanie cennych historycznie nagrobków.

Pierwsza skarbonka została zamontowana na bramie głównej od strony ulicy Orackiej, natomiast druga na bramie od strony ulicy Ofiar Katynia.

Niestety ze względów formalnych nie ma możliwości starania się o środki zewnętrzne na renowację pomników. Dlatego jedyną możliwością jest zbiórka publiczna, której punktem kulminacyjnym jest coroczna kwesta 1 i 2 listopada – zwracają uwagę przedstawiciele Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Wsparcia można również udzielać poprzez bezpośrednie wpłaty na konto kwesty o numerze: 95 8591 0007 0080 0211 1054 0002.

Stowarzyszenie jeszcze raz dziękuje Janowi Balickiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Wiesławowi Musze – kierownikowi szkolenia praktycznego oraz nauczycielowi Piotrowi Kukli za nieodpłatne wykonanie skarbonek oraz Dorocie Trzósło z Zarządu Cmentarzy Komunalnych za doskonałą współpracę przy realizacji tego projektu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X