R e k l a m a

Bochnia. Koniec ciemności, wraca nocne oświetlenie uliczne. Pierwsze włączenia jeszcze we wrześniu

-

Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński podjął decyzję o przywróceniu nocnego oświetlenia ulicznego (w godz. 23:30-4:00). Lampy należące do miasta mają zostać uruchomione do końca września. Termin włączenia pozostałych urządzeń nie jest jeszcze znany.

Przypomnijmy: na początku maja urzędnicy zdecydowali o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w Bochni w godzinach od 23:30 do 4:00. Ten zabieg miał generować ok. 2 tys. zł oszczędności na dobę. W sierpniu poinformowano, że w maju oszczędności wyniosły ok. 55,5 tys. zł, czyli ok. 1,8 tys. zł na dobę.

O przywróceniu nocnego oświetlenia ulicznego dyskutowano już podczas majowej sesji Rady Miasta Bochnia. Radni przegłosowali wtedy wniosek o przywrócenie oświetlenia ulicznego z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Burmistrz nie zdecydował się na takie rozwiązanie, bo po sprawdzeniu kosztów okazało się, że jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Z pełną treścią uzasadnienia tej decyzji można zapoznać się TUTAJ.

W sierpniu podczas sesji radni przegłosowali wniosek o całkowite przywrócenie nocnego oświetlenia ulicznego w Bochni. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Kilka dni przed sierpniową sesją podobny wniosek przegłosowali radni komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. W czwartek przewodniczący tej komisji Marek Bryg przeczytał odpowiedź od burmistrza Stefana Kolawińskiego.

– „Całonocne oświetlenie własności miasta zostanie przywrócone do końca września bieżącego roku. Z kolei oświetlenie własności Tauron będzie mogło być włączone po poniesieniu kosztów przez Gminę, które będą znane po oszacowaniu ich przez Tauron. Dlatego też termin włączenia oświetlenia własności Tauron na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znany” – napisano w odpowiedzi na wniosek komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia