Koronawirus. W sobotę ponad 1,2 tys. zakażeń w Małopolsce. Znów sporo w powiatach bocheńskim i brzeskim

-

1264 nowe przypadki zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2 potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Małopolsce – poinformowały w porannym raporcie wojewódzkie służby sanitarne. To nie rekord – ale czwarty dzień z rzędu liczba przypadków w Małopolsce przekracza tysiąc.

Wśród 1264 nowych potwierdzonych przypadków w Małopolsce, 82 dotyczy dzieci w wieku 0-18 lat, a pozostałe 1184 to dorośli powyżej 18 roku życia.

Służby sanitarne przekazały dziś także informację o śmierci 16 osób chorujących na Covid-19 – wśród nich pacjenta z powiatu brzeskiego (miał choroby współistniejące).

Liczba hospitalizowanych pacjentów zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o +20 i wynosi obecnie 754 (od poniedziałku, w ciągu kilku dni, to wzrost o +144).

W Małopolsce przybyło od wczoraj 579 ozdrowieńców.

W województwie jest obecnie rekordowa liczba 8766 aktywnych potwierdzonych zakażeń.

Z powiatu bocheńskiego zaraportowano +24 nowe przypadki. Liczba aktywnych zakażeń zwiększyła się do 221.

Z kolei w sąsiednim powiecie brzeskim potwierdzono od wczoraj +23 nowe przypadki. Na ziemi brzeskiej jest 113 aktywnych zakażeń.

Rosnąca lawinowo w Małopolsce liczba zakażeń oraz osób, które trzeba hospitalizować, zmuszają wojewodę do podejmowania kolejnych kroków – wczoraj po posiedzeniu sztabu kryzysowego Łukasz Kmita ogłosił, że cztery małopolskie szpitale – na wzór szpitali jednoimiennych – zostaną przekształcone w „covidowe”. Więcej o tym TUTAJ.

W całej Polsce odnotowano rekordową dobową liczbę potwierdzonych zakażeń: 9622.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,549FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X