Koronawirus. W poniedziałek 30 nowych potwierdzonych zakażeń w powiecie bocheńskim, 1204 w Małopolsce

-

1204 nowe zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2 potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Małopolsce – poinformowały w porannym raporcie wojewódzkie służby sanitarne. Wśród nowych przypadków jest 30 z powiatu bocheńskiego i 5 z powiatu brzeskiego.

Wśród 1204 nowych potwierdzonych przypadków w Małopolsce, 69 dotyczy dzieci w wieku 0-18 lat, a pozostałe 1135 to dorośli powyżej 18 roku życia.

Służby sanitarne przekazały dziś także informację o śmierci 8 osób chorujących na Covid-19 – to pacjenci w wieku od 62 do 92 lat. Jedna ze zmarłych osób pochodziła z powiatu bocheńskiego (miała choroby współistniejące).

Stale rośnie liczba hospitalizowanych pacjentów – w ciągu ostatniej doby zwiększyła się ona +21 i wynosi obecnie 802 (od zeszłego poniedziałku to wzrost w sumie o +192).

W Małopolsce przybyło od wczoraj 514 ozdrowieńców.

W województwie jest obecnie rekordowa liczba 10239 aktywnych potwierdzonych zakażeń.

Z powiatu bocheńskiego zaraportowano dziś +30 nowych przypadków. Liczba aktywnych zakażeń zwiększyła się do 264.

Z kolei w sąsiednim powiecie brzeskim potwierdzono od wczoraj +5 nowe przypadki. Na ziemi brzeskiej jest 130 aktywnych zakażeń.

Rosnąca lawinowo w Małopolsce liczba zakażeń oraz osób, które trzeba hospitalizować, zmuszają wojewodę do podejmowania kolejnych kroków – w piątek po posiedzeniu sztabu kryzysowego Łukasz Kmita ogłosił, że cztery małopolskie szpitale – na wzór szpitali jednoimiennych – zostaną przekształcone w „covidowe”. Więcej o tym TUTAJ.

W całej Polsce od wczoraj przybyło +7482 potwierdzonych zakażeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2021

X