R e k l a m a

Ponad 8 lat więzienia dla mężczyzny, który uwięził i zgwałcił kobietę

-

8 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności, 60 tys. zł zadośćuczynienia oraz zakaz zbliżania się do ofiary – taki wyrok usłyszał pod koniec października w Sądzie Okręgowym w Tarnowie 38-letni Tomasz J., mieszkaniec Bessowa (gmina Bochnia), który wiosną 2019 roku więził, gwałcił i znęcał się nad dwudziestokilkuletnią kobietą.

Mężczyzna został skazany za cztery przestępstwa: naruszenie nietykalności cielesnej, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała polegających na pęknięciu śledziony skutkującym koniecznością jej usunięcia i pozbawienie wolności poprzez przetrzymywanie w mieszkaniu połączone ze zgwałceniem tej dziewczyny – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Kara łączna to 8 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności, 60 tys. zł tytułem częściowego zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób przez 10 lat. Oprócz tego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata i świadczenie pieniężne na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej 5 tys. zł – przekazał Tomasz Kozioł.

Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności, dlatego opinia publiczna nie może poznać uzasadnienia wyroku i szczegółów.

Wyrok nie jest prawomocny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia