R e k l a m a

36-latek powiesił się na oczach policjantów. Zdołali go uratować

-

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Czchowa (powiat brzeski) dosłownie w ostatniej chwili udało się uniknąć tragedii i uratować życie 36-letniemu mężczyźnie, który podjął próbę samobójczą.

Do dramatycznego wydarzenia doszło we wtorkowy wieczór, 3 listopada. Dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał informację, że 36-letni mieszkaniec gminy Gnojnik chce odebrać sobie życie.

Po chwili w jego miejscu zamieszkania zjawili się policjanci. W stodole na poddaszu na betonowym przęśle zauważyli mężczyznę, który na szyi miał założoną pętlę. Mundurowi nie zdążyli nawiązać z nim rozmowy. 36-latek na oczach policjantów podjął próbę samobójczą. Mundurowi błyskawicznie dostali się na poddasze i podciągnęli mężczyznę jednocześnie przecinając sznur zaciśnięty na jego szyi.

Odratowany 36-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że chciał skończyć ze swoim życiem z uwagi na problemy osobiste. Patrol wezwał na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, której załoga podjęła decyzję o objęciu mężczyzny specjalistyczną opieką medyczną.

– Pamiętajmy, aby w chwili kryzysu nie pozostawać samemu z problemem i szukać pomocy u specjalistów. W każdym powiecie znajdują się instytucje, które służą wsparciem i fachową pomocą. Takim wsparciem służą także dzielnicowi, którzy pokierują nas do odpowiedniej placówki – przypomina Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc