Na sesji Rady Miasta Bochnia o kondycji MPEC-u i powodach zmiany prezesa

-

Za sprawą pytania zadanego przez przewodniczącego bocheńskiej Rady Miasta Bogdana Kosturkiewicza podczas ostatniej sesji wrócił temat zmiany szefa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński przyznał, że ma inną wizję rozwoju spółki niż poprzedni prezes. Padło też pytanie o prywatyzację miejskiego przedsiębiorstwa.

Pod koniec września doszło do zmiany na stanowisku prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bochni. Rada nadzorcza spółki odwołała Zbigniewa Dmitrowskiego i powołała Wojciecha Cholewę. Więcej na ten temat pisaliśmy w Bochnianin.pl TUTAJ.

Zadam pytanie skierowane przez mieszkańców, którzy korzystają z ciepła dostarczanego przez MPEC. Pan burmistrz wypowiedział się do jednego z bocheńskich portali, że „zrobiona była analiza spółki MPEC i wyszło jak wyszło” (chodzi o wypowiedź dla Bochnianin.pl, link do tekstu z cytatem TUTAJ – przyp. red.). Jaka jest kondycja finansowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej? – zapytał podczas październikowej sesji Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Nie sądzę, żeby wypowiedź, którą kierowałem do mediów akurat tak brzmiała (w rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz powiedział: „Analizowaliśmy sytuację przedsiębiorstwa i wyszło jak wyszło” – przyp. red.). Odpowiadam, że kondycja MPEC-u jest dobra. Natomiast chcę powiedzieć, że koncepcja rozwoju tej firmy byłego pana prezesa i moja były rozbieżne – odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Nie pytałem się o powody zwolnienia, bo to jest pana decyzja. Pan jako przedstawiciel zgromadzenia wspólników decyduje kogo zatrudnia, a kogo nie. (…) Moglibyśmy usłyszeć kilka zdań na temat koncepcji? Na czym polegały te różnice? Jaki ma pan plan w stosunku do MPEC-u? pytał Bogdan Kosturkiewicz.

Oczywiście dostawy ciepła są zabezpieczone. Natomiast trzeba mieć świadomość tego, że jednak MPEC działa praktycznie w oparciu o węgiel. Wchodzimy w inne etapy i ze strony MPEC-u nie było żadnych planów – przyznał Stefan Kolawiński. Wyjaśnił również, że kierunkiem na przyszłość jest energia odnawialna.

Bogdan Kosturkiewicz chciał wiedzieć jakie dokładnie źródła energii odnawialnej ma burmistrz na myśli. – Panie przewodniczący, czy jestem na jakimś egzaminie? – zapytał zdziwiony Stefan Kolawiński.

Nie! Pytam, chcę się dowiedzieć, bo pan rozpoczął dyskusję w mediach. Chyba nie ma nic złego w tym, że dopytujemy się jakie ma pan plany w stosunku do firmy, która jest własnością Gminy Miasta Bochnia – argumentował swoje pytanie B. Kosturkiewicz.

Pan przewodniczący zaprosi obecnego prezesa (MPEC-u). Przedstawi swoje plany i będzie pan mógł go przepytać bardzo szczegółowo z tego zakresu – odpowiedział Stefan Kolawiński.

Dziękuję za tę informację, choć tak naprawdę za brak informacji, no ale cóż… W każdym razie wiemy, że sytuacja spółki nie jest zła, o czym świadczą wskaźniki różnego rodzaju – dorzucił Bogdan Kosturkiewicz.

Przewodniczący rady zapytał jeszcze, czy burmistrz prowadził rozmowy dotyczące prywatyzacji MPEC-u: – Czy ktoś zgłosił się do pana z pytaniem, czy chciałby pan prywatyzować tę spółkę?

Nie, nie było takich rozmów i nie chcę prywatyzować spółki (MPEC) – odpowiedział krótko Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Czytaj również:

Bochnia. Nieoczekiwana zmiana szefa MPEC
WYWIAD z nowym prezesem MPEC-u
Komentarz szefa rady miasta o zmianie prezesa MPEC-u

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Proszówki Pijany pirat drogowy uciekał przed policją

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali w pościgu kierowcę, który łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Pijany „rajdowiec” najpierw...

Bochnia. Mieszkanka powiatu straciła 11 tys. złotych. Oszust podawał się za policjanta

Mieszkanka powiatu bocheńskiego padła ofiarą oszusta działającego metodą „na wnuczka”. Kobieta straciła ponad 11 tys. złotych. Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami...

Bochnia. Trwa termomodernizacja SOSW za 1,5 miliona złotych

Prawie 1,5 miliona złotych wyniesie koszt termomodernizacji budynku byłej bursy szkolnej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, w którym obecnie zlokalizowany jest...

Rada Powiatu przyjęła rezolucję ws. podziękowania dla medyków walczących z pandemią

Na dzisiejszej sesji Rada Powiatu w Bochni przyjęła rezolucję "w sprawie podziękowania za pracę i szacunek dla wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę...

Tężnia wyłączona na zimę

- Z uwagi na niskie temperatury w ostatnich dniach, obiekt tężni solankowej zostaje wyłączony z eksploatacji - poinformował w czwartek bocheński magistrat.

Artykuły promocyjne

Futsal rozkręci się na dobre?

Wiosną Futsal mógł z zazdrością patrzeć na starszą siostrę, czyli piłkę nożną, która jako pierwsza w Polsce...

Pierwszy rok działalności posła Stanisława Bukowca

Szanowni Państwo! Od 12 listopada 2019 roku pełnię funkcję posła na Sejm RP. W tym czasie brałem udział w 20. posiedzeniach Sejmu. Uczestniczyłem w 2298 głosowaniach co stanowi blisko 100% wszystkich głosowań. Zgłosiłem 8 ważnych społecznie interpelacji. Należę do 6 Zespołów Parlamentarnych...

Kiedy warto wypożyczyć samochód? Jakie samochody możemy wynająć?

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest coraz bardziej powszechne. Rozwiązanie to pozwala na znaczne podniesienie poziomu komfortu...

Bochnia-Niepołomice. Kostka brukowa, donice, palisady – poznaj ofertę firmy CEN-BRUK

Najwyższej jakości kostka brukowa, płyty ceramiczne, murki ogrodzeniowe, donice, palisady, elementy ogrodzeniowe, płyty tarasowe oraz elementy dekoracyjne...

Ogłoszenia

PRACA dla spawaczy

Praca od zaraz Spawacz TIG Zadzwoń: 505 602 103

Praca w firmie PULSAR: Operator maszyn do obróbki blach

Firma PULSAR Sp. j.  wiodący w Europie producent urządzeń i akcesoriów do systemów alarmowych, kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej, w związku z...

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2020

23,183FaniLubię
859ObserwującyObserwuj
1,070SubskrybującySubskrybuj
X