Koronawirus. Zmiana sposobu raportowania o nowych zakażeniach

-

Od wtorku 24 listopada wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne i ich powiatowe odpowiedniki nie podają informacji o nowych zakażeniach, ozdrowieńcach, zgonach i osobach na kwarantannie. Dane mają być publikowane zbiorczo przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Do poniedziałku 23 listopada aktualne dane o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce przekazywała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. Codzienne raporty zawierały informacje m.in. o nowych zakażonych, nowych ozdrowieńcach, zgonach, czy aktywnych zakażeniach. Prawie wszystko z podziałem na powiaty.

Raporty przekazywały również sanepidy. Jeszcze do 16 listopada bocheński sanepid podawał informacje o dotychczasowych zakażeniach w poszczególnych gminach oraz podział aktywnych zakażeń na osoby hospitalizowane i izolowane. Natomiast od 17 listopada krótkie raporty ograniczały się do informacji o liczbach zakażonych, zgonów, ozdrowieńców i aktywnych przypadków.

Teraz województwie i powiatowe służby sanitarne nie będą już publikowały codziennych raportów. We wtorek przekazały następujący komunikat:

„W związku z poleceniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego informujemy, że począwszy od dnia dzisiejszego tj. 24.11.2020 r. wszystkie stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestają publikowania jakichkolwiek danych dotyczących raportowania związanego z SARS-CoV-2. Dane będą upubliczniane w sposób scentralizowany, bezpośrednio z odpowiednich systemów informacyjnych.”

Do momentu publikacji tego tekstu (godz. 15:00) GIS nie opublikował zapowiadanych danych.

Rano Ministerstwo Zdrowia ograniczyło się tylko do podania ogólnych informacji: m.in. 10 139 nowych potwierdzonych zakażeń (w tym 486 w województwie małopolskim) i 540 zgonów z powodu COVID-19.

Poinformowano również, że w globalnej liczbie zakażeń uwzględniono dziś ok. 22 tys. niezaraportowanych do tej pory przypadków (do dziś: 909 066 potwierdzonych zakażeń i 14 314 osób zmarłych).

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,469FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X