Żegocina. Pijany kierowca zatrzymany po pościgu

-

Kierujący peugeotem nie zatrzymał się do kontroli drogowej – ignorując polecenia policjantów podjął próbę ucieczki pojazdem, a później pieszo. Był pijany i miał dwa czynne zakazy kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

We wtorek (1 grudnia) policjanci z komisariatu w Nowym Wiśniczu w trakcie patrolowania miejscowości Żegocina zauważyli pojazd, którego kierujący podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych mundurowi dali wyraźny sygnał kierującemu peugeotem, aby ten zatrzymał pojazd.

Mężczyzna zignorował polecenie policjantów, gwałtownie przyspieszył i skręcił w wąską drogę gminną podejmując próbę ucieczki. Po niespełna kilometrowym pościgu, kierujący zjechał na teren nieogrodzonej posesji, gdzie na ośnieżonej trawie koła samochodu zaczęły się ślizgać i dalsza ucieczka samochodem stała się niemożliwa.

Kierowca wysiadł z pojazdu i zanim policjanci zdążyli bezpiecznie zatrzymać radiowóz, zaczął uciekać pieszo. Po krótkim, pieszym pościgu policjanci dogonili kierowcę i obezwładnili go uniemożliwiając dalszą ucieczkę.

Mężczyzna był pobudzony i zachowywał się bardzo agresywnie, dopiero założenie kajdanek zapobiegło dalszej agresji ze strony 33-latka.

Badanie alkomatem wykazało u kierującego peugeotem ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada dwa czynne zakazy kierowania pojazdami.

33-latek wkrótce usłyszy zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do wyroku sądu. Już za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,469FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X