Do bocheńskiego szpitala zawitał Święty Mikołaj i zostawił prezenty dla najmłodszych pacjentów

-

Podarki przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Jachowicz Tradycja i Kultura, Starostwo Powiatowe w Bochni, Gminę Rzezawa oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Bochni mają umilić pobyt dzieciom przebywającym m.in. na oddziale pediatrii.

W przekazaniu upominków udział wzięli odgrywający rolę świętego Mikołaja ksiądz Marek, starosta bocheński – Adam Korta, dyrektor szpitala – Jarosław Kycia, któremu towarzyszył personel medyczny, delegacja gminy Rzezawa, szkoły podstawowej nr 1 w Bochni oraz przedstawiciele Stowarzyszenia.

Aktualna sytuacja jest też trudna dla naszych najmłodszych pacjentów – dla dzieci – które obawiają się pobytu w szpitalu. Staramy się, aby pacjenci nie przebywali u nas długo i mieli zapewnioną szybką diagnostykę. Udało się nam wychwycić grupę pacjentów, których odkładane w czasie leczenie mogłoby skutkować pogorszeniem stanu zdrowia – mówił Jarosław Kycia, dyrektor.

Niestety ze względu na obostrzenia, akcja wręczenia podarunków dla najmłodszych odbyła się przed szpitalem, a nie w jego wnętrzu.

Miło mi, że również w tym roku mogłem zostać Świętym Mikołajem, a równocześnie przykro, że nie mogę się spotkać z dziećmi osobiście myślę jednak, że te paczki sprawią , iż na twarzach dzieci pojawi się uśmiech – podsumowuje Adam Korta, starosta bocheński.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

styczeń, 2021

23,469FaniLubię
882ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj
X